Adam Obšitník

VR prírastok do známej sci-fi série príde na trh v dohľadnej dobe.

Pripravovanému titulu Half-Life: Alyx sa pri svojom oznámení podarilo rozvíriť vody herného priemyslu. Na marcové vydanie sa tak tešili mnohí fanúšikovia kultovej série a to aj napriek tomu, že nejde o dlhé roky očakávaný tretí diel.

Web Eurogamer priniesol správu, že Valve upresnilo dátum vydania a my už vieme, že hra dorazí na trh 23. marca tohto roku. Titul si zahráme nielen na headsetoch Valve Index VR, ale taktiež na zariadeniach značiek Oculus a HTC Vive.

Tentoraz bez Gordona

Príbehová „odbočka“ pre virtuálnu realitu hráčom rozpovie, ako stará známa Alyx Vanceová pomohla založiť odboj proti okupantom z mimozemskej rasy Combine. Hra sa teda bude odohrávať medzi udalosťami prvého a druhého dielu, pričom sa opäť vrátime do legendárneho City 17.

Čítajte aj Herný týždeň: Nvidia ako veľký konkurent pre Google a odchod legendy

Hrateľnostne pôjde o kombináciu akcie, prieskumu a riešenia hádaniek. Pokorenie celej kampane by podľa vývojárov malo trvať minimálne rovnako dlho ako v prípade Half-Life 2, takže môžeme počítať s približnou dĺžkou 15 hodín. Výraznou novinkou je aj skutočnosť, že prvýkrát nebudeme hrať za nemého protagonistu.

Pripomeňme, že až do vydania Half-Life: Alyx si môžete na Steame zadarmo zahrať všetky minulé diely revolučnej FPS série. Valve hráčom odkazuje, že najlepšie si novinku vychutnajú hráči, ktorí príbeh predošlých titulov dobre poznajú.

 Celý článok nájdete tu.