Živé.sk

Výber aktuálnych akcií a rôznych výhodných ponúk zo Slovenska aj zahraničia.

Prinášame vám veľký prehľad ponúk a akcií, v ktorých môžete získať zaujímavý softvér, hry alebo rôzne ponuky operátorov zadarmo, prípadne s významnou zľavou.

<<< DAJTE NÁM TIP NA PONUKU ZADARMO ALEBO S VÝZNAMNOU ZĽAVOU >>>

Aktuálne akcie a ponuky

1. augusta: Dnešná dočasne bezplatná aplikácia Text Paster 1.10 (pôvodná cena 24,95 USD) sa špecializuje na vkladanie (aj formátovaného) textu do rôznych programov či textových polí. Môžeme si tak dopredu vytvoriť napríklad šablóny, oslovenia, všeobecné odpovede a podobne. Vkladaný text môže obsahovať aj aktuálny dátum/čas. Vkladanie môže prebiehať výberom z kontextového menu alebo klávesovou skratkou.

Hra Magic Encyclopedia First Story (pôvodne 9,99 USD) nás naopak zavedie do sveta mágie a záhad. Mladá dáma hľadá svojho strateného brata, počas svojho putovania musí riešiť rôzne hádanky či hľadať skryté objekty. Osloviť by mala aj ručne vytvorená grafika.

1. augusta: Písali sme, že Orange ponúka na mesiac viaceré platené TV pre všetkých klientov. V článku sme priniesli aj zoznam. KLIK >>>

31. júla: Obchod Epic Games Store stále pokračuje vo výpredaji, ktorý potrvá do 6. augusta. Zároveň do 6. augusta sa dajú bezplatne získať hneď tri hry: 20XX, Barony a Superbrothers: Sword & Sworcery EP.

31. júla: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad Abstract Curves 1.190 + Bonus Presets Pack (pôvodná cena 19,95 USD). Ide o „generátora obrázkov“, ktorý umožní vytvárať napríklad podkladové tapety pomocou kombinácie a komplexného nastavenia rôznych tvarov, efektov či mixu farieb. AbstractCurves funguje celkom samostatne alebo aj ako doplnok (plug-in) pre známe grafické programy typu Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Elements, Corel Paint Shop Pro, IrfanView – s podporou .8bf súborov.

Zaujať by mohol aj program Audials TV Recorder 2020 (19,90 USD), slúžiaci na sledovanie aj nahrávanie TV obsahu, resp. živých streamov aj podcastov.

30. júla: Pokiaľ vám klasický Poznámkový blok (Notepad) nestačí, momentálne sa dočasne zadarmo ponúka textový editor s mnohými doplnkovými funkciami – Text Edit Plus 6.8 (pôvodne 15 USD). Editor sa stále zameriava najmä na úpravy „čistého textu“ či zdrojových kódov, no prináša napríklad možnosť expresného vkladania času/dátumu, prácu s režimom na celú obrazovku, vie importovať obrázok ako text (takzvaný ASCII art), prípadne ponúka zaujímavé štatistiky pre daný textový dokument – napríklad ráta počet použitých slov/výrazov a podobne.

Druhá dnešná aplikácia je Game Fire 6.5.3 Professional (pôvodne 17,95 USD). Hoci férovo nesľubuje žiadne zázraky, mala by pomáhať vylepšovať celkovú svižnosť spúšťania a behu hier na danom zariadení. Dosahuje sa to rôznymi metódami, vrátane efektívnejšieho riadenia a priraďovania dostupných systémových prostriedkov (výkonu procesora, dostupnej pamäte), znižuje prioritu pre „nepotrebné“ procesy bežiace na pozadí a podobne. Game Fire zároveň v reálnom čase ponúka aj informácie o „zdravotnom stave“ daného systému.

29. júla: Pre dnešný deň upozorňujeme napríklad na akciu dočasne bezplatného produktu Bitwar PDF Converter 3.5.2 (pôvodne 9 USD). Ide o aplikáciu zameranú na obojstrannú konverziu z/do PDF dokumentov, pričom dokáže pracovať s dokumentmi Office, HTML aj obrázkami ako JPEG, PNG a GIF. Medzi doplnkovými funkciami nájdeme rozdeľovanie/rotovanie PDF, spájanie PDF či kompresiu dokumentov.

Ďalej by sme upozornili na akčnú plošinovku zasadenú do prehistorického sveta. Titul StoneBack | Prehistory | PRO (pôvodne 1,99 USD) je určený pre Androidy.

Naopak Cake Crush – Match 3 Game (2,99 USD) je vtipná hra pre Apple zariadenia, hlavnú rolu tu hrajú cukrovinky.

28. júla: Dnešná dočasne bezplatná aplikácia Gmail to Outlook Transfer 5.4.0.5 (pôvodne 19,95 USD) sa špecializuje na čo najjednoduchšie prenosy (exporty) korešpondencie z Gmailu do Outlooku. Všetko by malo prebehnúť v rámci pár jednoduchých krokov.

Do pozornosti dávame aj aplikáciu WinX DVD Copy Pro 3.9.3 (štandardná cena 59,95 USD), ktorá poslúži na komplexné zálohovanie optických DVD médií. Tým sa vyhneme prípadnej strate dát (súbory či povedzme filmy) napríklad pri ich neskoršom mechanickom poškodení.

27. júla: Písali sme tiež o tom, že Swan ponúka TV na polroka zadarmo. Má to však svoj háčik: Platí to, ak si ju vezmete s internetom. KLIK >>>

27. júla: Začiatkom týždňa sa ponúka dočasne zadarmo napríklad aplikácia DMclone 1.0 pre systémy Windows aj Apple počítače. Pôvodná cena je 29,95 USD. Aplikácia sa špecializuje na úlohy okolo klonovania obsahu jedného disku na druhý. Čo využijeme napríklad pri kúpe nového disku, ktorý budeme chcieť využiť v súčasnom počítači – bez zložitého inštalovania a nastavovania.

Pre používateľov Androidov sa naopak ponúka dočasne bezplatne titul Survivalist: invasion PRO (pôvodne 0,99 USD). Ide o hru s RPG prvkami, v ktorej je hlavným cieľom prežiť. Dej je zasadený do prostredia tropických ostrovov, ktoré sú „rajom“ len na prvý pohľad.

Pre iOS sa zase ponúka aplikácia YoWindow Weather (2,99 USD), ktorá zobrazuje informácie o počasí. Má sa pritom prispôsobovať danému počasiu v lokalite – pokiaľ prší vonku, pršať má aj v samotnej appke.

Pripomíname aj nové vydanie rubriky Softvérový kútik, v rámci ktorej sme okrem iného predstavili slovenský projekt Pexeso či pomocníka MonitorInfoView. KLIK >>>

26. júla: Na záver tohto týždňa sa dočasne bezplatne ponúka napríklad aplikácia TogetherShare Data Recovery Pro 7.1 (pôvodná cena 69,95 USD). Jej úlohou je podávať pomocnú ruku pri obnove odstránených dát – či už náhodne zmazaných alebo povedzme činnosťou nejakého škodlivého kódu. Obnovovať vie dáta z pevných aj výmenných diskov, ako sú napríklad USB kľúče.

Zaujať by mohla aj hra Princess House Cleaning (pôvodne 9,99 USD) určená pre malých aj väčších. Cieľom je hľadať skryté objekty a riešiť hádanky.

25. júla: Pre dnešný deň sa ponúka bezplatne napríklad generátor čiarových kódov, ale aj QR kódov Barcode Generator 6.2 (pôvodná cena 19,99 USD). Vytvára rôzne typy kódov – 1D, 2D kódy (Code128, Code39, PDF417, Datamatrix), resp. QR kódy. Je kompatibilný s Excel, PowerPoint či ďalšími editormi.

Niekomu sa tiež môže hodiť aplikácia pre iOS: Whitecam – White is Beautiful (pôvodne 0,99 USD). Ide v podstate o editor grafických súborov, ktorý sa špecializuje na prácu s bielou farbou, resp. jej čo najlepšie vyladenie/vyváženie na obrázkoch či fotkách.

Pre systémy Android sa naopak ponúka aplikácie RAM & Game Booster by Augustro (0,99 USD), ktorej hlavnou úlohou je optimalizovať a čistiť operačnú pamäť RAM.

Do pozornosti dávame aj platformovku s riešením logických hádaniek OIO: The Game (9,99 USD).

24. júla: Pre dnešný deň sa ponúka dočasne bezplatne napríklad Dimo DVDmate 4.6.1 (pôvodná cena 49,95 USD). Špecializuje sa na komplexné úlohy okolo konverzie optických DVD médií do podoby video/audio formátov. Nechýba tu ani zabudovaný prehrávač DVD.

Zaujať môže aj hra Defence to death (5,99 USD), ktorá spadá medzi tituly „Tower Defence“. Cieľom je tak ubrániť naše sídlo (náš hrad) pred nepriateľmi – monštrami.

Pripomíname tiež, že obchod Epic Games Store momentálne (až do 30. júla) rozdáva zadarmo zaujímavú akčnú hru Next Up Hero (19,99 eura) a tiež zaujímavú sci-fi adventúru Tacoma (pôvodná cena 16,99 eura). Tejto téme venuje aj sesterský web HernáZóna.sk.

Zároveň až do 6. augusta prebieha letný výpredaj hier – za výrazné zľavy sa dajú získať rôzne zaujímavé „kúsky“, ako Sid Meier's Civilization VI či Assassin's Creed Odyssey.

23. júla: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad balík fontov – 40 Creative Fonts (pôvodne 29 USD), čo by mali oceniť najmä kreatívni ľudia, povedzme pri vytváraní obchodných značiek, pozvánok, prezentácií a podobne.

Pre používateľov iPhonov či iPadov sa ponúka dočasne bezplatne napríklad projekt Earth 3D+ (pôvodne 0,99 USD). Cieľom projektu je ponúknuť 3D animácie planét našej Slnečnej sústavy s tým, že každá planéta sa zobrazuje samostatne. Nechýba tu možnosť jej rotácie či zoomovania.

Naopak pre používateľov Androidu sa dočasne bezplatne ponúka napríklad akčné taktické RPG – Assassin Lord: Idle RPG (BUFF) s pôvodnou cenou 2,59 USD.

22. júla: Dnes sa ponúka dočasne zadarmo napríklad softvér AnyMP4 Screen Recorder Professional 1.3.8 (pôvodná cena 19,95 USD), ktorý sa špecializuje predovšetkým na zachytávanie videí rôzneho druhu. Typicky si môžeme zachytiť video z našej činnosti na pracovnej ploche systému (napríklad pre rôzne inštruktáže), zachytiť môžeme priebeh on-line konferencií, hovorov či iného streamovaného obsahu – v tomto smere však pozor na autorské práva.

Za povšimnutie môže stáť aj aplikácia My Sketch – Pencil Sketches (pôvodne 1,99 USD) pre iPhony či iPady. Zameriava sa na čo najjednoduchšiu transformáciu našich fotiek, resp. obrázkov do podoby ako keby boli nakreslené ceruzkou. Na výber máme rôzne formy skíc, nechýba ani možnosť zdieľania výsledkov cez sociálne siete.

Naopak pre Androidy sa dnes ponúka napríklad Space Shooter: Alien vs Galaxy Attack (Premium) s pôvodnou cenou 0,99 USD. Ide o jednu z verzií vesmírnych strieľačiek, ktoré používateľov zabávajú už celé desaťročia.

21. júla: Pre dnešný deň sa ponúka dočasne zadarmo pomerne zaujímavý pomocník, ktorý pretvára video súbory na animované GIF – ThunderSoft Video to GIF Converter 3.0 (pôvodná cena 19,95). Podporuje formáty ako MP4, AVI, MPEG, WMV, FLV, MOV, VOB, MKV či RMVB.

Za povšimnutie stojí aj voľne dostupná hra Ant Force. Ide o bojovku, v ktorej hlavnú rolu hrajú mravce. Titul ponúka aj režim súboja hráč proti hráčovi. Zrejme najviac by mohla hra pripomínať tituly ako Worms.

20. júla: Voľne dostupný softvér na dnešný deň Leawo iTransfer 2.0.0.4 (pôvodná cena 29,95) sa špecializuje na komplexné úlohy okolo transferu dát medzi iOS zariadeniami a počítačmi – v podstate má ísť o alternatívu za balík iTunes. Rieši transfer aplikácií, hudby, filmov, zvonení, e-kníh či fotiek. Resp. poslúži na zálohovanie iPhonov, iPadov alebo iPodov.

Zaujať by mohol aj voľne dostupný špecialista na správu/organizovanie našich poznámok, pripomienok, úloh a podobne – AllMyNotes Organizer Deluxe 3.35 (pôvodne 34 USD). Obsahuje textový editor, podporu pre automatické dokončovanie, využitie kalkulačky priamo v texte, automatické zálohovanie či export dát do rôznych formátov.

19. júla: Do pozornosti dávame aj výber nového softvéru – Vylepšený správca pošty Thunderbird či opravy pre počítače

19. júla: Momentálne bezplatný softvér Vov Sticky Notes 5.7 (pôvodne 9,99 USD) je v podstate digitálna náhrada za klasické žlté lístočky, ktorými sme si zvykli pripomínať dôležité udalosti či termíny.

Hodiť sa môže aj momentálna akcia na Windows Product Key Finder Personal 2020 (pôvodne 29,95 USD). Softvér má slúžiť na obnovu stratených či zabudnutých licenčných kľúčov pre Windows, Office aj ďalší softvér.

Na neposlednom mieste sa dá bezplatne získať hra Psycho Train (pôvodne 9,99 USD) z dielne ToomkyGames. Opäť riešime hádanky a hľadáme skryté objekty.

Možno tiež stojí za povšimnutie, že tento víkend (presnejšie do pondelka večera) beží akcia voľného prístupu pre hru Ghost Recon Breakpoint. Môžeme si ju tak vyskúšať úplne zadarmo. Podrobnosti prináša sesterský web HernáZóna.sk.

To isté platí aj o taktickej strieľačke Hell Let Loose, ktorú si taktiež môžeme zahrať do pondelka večera bezplatne. Ďalšie podrobnosti >>>

18. júla: Aj v sobotu máme tip na zaujímavý softvér dočasne zadarmo. Momentálne sa ponúka produkt Video to EXE Converter 1.0.0.31 (pôvodná cena 19,90 USD), ktorého úloha v podstate vyplýva už z jeho názvu: konvertuje video súbory rôzneho formátu do podoby spustiteľných (EXE) súborov. Podporuje formáty ako WMV, MOV, MPG, MPEG, MPE, AVI, ASF, ASX, QT, MP4, MPEG-4, FLV, TS, 3GP, FLI, M1V, M2V aj MJPG. Získaná licencia je trvalá.

Získať sa dá aj zaujímavá hra Jewel Quest Mysteries: Curse of the Emerald Tear (pôvodne 9,99 USD). Ide o ďalšie vydanie z celej série titulov, v rámci ktorých musíme hľadať skryté objekty či riešiť rôzne logické hlavolamy (viac či menej zložité).

Upozorňujeme tiež, že obchod GOG momentálne rozdáva ťahovú stratégiu Warhammer 40,000: Rites of War zadarmo. Ďalšie informácie ponúka sesterský web HernáZóna.sk.

17. júla: Pre piatok tu máme napríklad dočasne bezplatný AceThinker Video Master 4.8.2 (štandardná cena 29,95). Ide o komplexný balík na úpravu video/audio obsahu pre Windows aj Apple počítače. Či už ide napríklad o konverziu, základné editovanie, ale aj zachytávanie (zaznamenávanie) obsahu.

Pre mobilné zariadenia sa zase dočasne zadarmo ponúka napríklad Sudoku Deluxe VIP (pôvodne 1,99 USD) pre systémy Android či logická hra Super Puzzle Dots (pôvodne 0,99 USD) pre iPhony.

Od včerajšieho podvečera tiež obchod Epic Games Store rozdáva zaujímavé akčné RPG Torchlight II. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali na našom webe HernáZóna.sk.

16. júla: Pre dnešný deň tu máme dve celkom zaujímavé aplikácie pre systémy Windows. Dočasne bezplatne sa ponúka Easy Photo Unblur 4.0 (pôvodne 24,99 USD). Špecializuje sa na vylaďovanie výslednej kvality našich fotiek, čo sa týka odstraňovania šumu aj doostrovania rozmazaných, resp. neostrých objektov.

Za povšimnutie stojí aj Dimo MKV Video Converter 4.6.1 (pôvodne 27,95 USD), ktorý poslúži na konverziu videí MKV do iných formátov, ako napríklad MP4, MOV, AVI, H.265 – s cieľom následne zjednodušiť ich úpravu, prehrávanie či zdieľanie. Napríklad ak používame softvér, ktorý daný formát natívne nezvládne.

15. júla: Pre dnešný deň sa ponúka dočasne bezplatne program Focus Projects 4 (pôvodne 69 USD) pre Windows aj Apple počítače. Program sa špecializuje na zlepšenie hĺbky ostrosti našich snímok, zároveň ponúka prvky na retušovanie rôznych chýb či vyladenie farebného podania makrofotografií.

Za pozornosť môže stáť aj hra THE NED BALLS (pôvodne 0,99 USD), ktorej cieľom je ovládať loptičku a prekonávať rôzne sofistikované prekážky – a podľa možnosti za čo najkratší čas. Neraz je potrebné zapojiť logiku.

14. júla: Na dnešný deň sa ponúka dočasne zadarmo napríklad softvér EZBurner 1.0.1.41 (pôvodne 39,95 USD). Špecializuje sa na rôzne úlohy súvisiace s napaľovaním (archivovaním) dát na optické médiá. Umožňuje aj pracovať s obrazmi diskov či formátovať prepisovateľné optické médiá.

Pre používateľov iPhonov či iPadov sa naopak ponúka plne nastaviteľný kalendár Week Calendar Pro (pôvodne 1,99 USD) a pre mobilné systémy Android sa dá zase získať Shuttle+ Music Player (štandardne 1,49 USD), komplexný audio prehrávač.

13. júla: Dnes sa dá dočasne bezplatne získať aplikácia CareUEyes 1.1.24.2 (4,99 USD), ktorá sa stará o naše oči. Či už ide o filtrovanie takzvaného modrého svetla, kontrolu jasu displeja nášho zariadenia alebo pripomienkovanie prestávok, ktoré by sme mali robiť pri našej práci.

Pre používateľov zariadení s Androidom sa naopak ponúka Black & White Photo Filters (pôvodne 9,99 USD). Čiernobiele filtre je možné aplikovať na fotky zachytené fotoaparátom zariadenia či iné obrázky. Cieľom je vytvoriť efektné a možno až umelecké snímky.

Pre iOS sa zase ponúka napríklad titul TeamJumpers: Lonesome Square. Ide o prerábku pôvodnej PC/Mac hry Game TeamJumpers, ktorá však nepodporuje režim dvoch hráčov. Namiesto tímovej práce je tak viac zameraná na samotnú stratégiu.

12. júla: Pripomíname aj výber zaujímavého softvéru, ktorého nové verzie sa objavili v poslednom období. Zároveň sme vyskúšali pomocníka WriteYours na prácu s textom či webovú appku Notepad. KLIK >>>

12. júla: Aj v nedeľu sa ponúka zaujímavý softvér zadarmo. Okrem iného môžeme najnovšie bezplatne získať program PhotoToFilm 3.9.3 (pôvodne 14,99 USD), ktorý sa postará o vytvorenie videí (alebo skôr prezentácií) z našich obrázkov, resp. fotografií. Umožňuje pracovať s populárnymi formátmi, pridávať audio stopy (MP3), konfigurovať prechodové efekty a podobne.

Bezplatne sa taktiež ponúka herný titul Paranormal Pursuit: The Gifted One. Ide o typ adventúry, v ktorej prehľadávame dané lokality a nachádzame skryté objekty či riešime logické hádanky.

11. júla: Na víkend sa môže hodiť nejaká tá hra zadarmo. Aktuálne sa ponúka bezplatne titul Lost Artifacts Collector's Edition (pôvodne 19,99 USD). Ide o budovateľskú stratégiu, kde musíme plniť rôzne úlohy.

Naopak momentálne bezplatný softvér Ultimate eBook Converter 3.0.12 (pôvodne 24,99 USD) sa špecializuje na úlohy okolo konverzie aj dešifrovania (odstraňovania DRM ochrany) elektronických kníh rôznych formátov, resp. z rôznych zdrojov. Napríklad z Amazon Kindle, Kobo, Sony, Google Play či Barnes and Noble Nook.

10. júla: Momentálne bezplatne dostupný softvér KeepSolid VPN Unlimited (pôvodne 34,99 USD) plní rolu kompletnej VPN s cieľom pracovať s internetom čo najviac anonymne, bezpečne a bez prípadných reštrikcií obsahu. Softvér podporuje nielen Windows, ale aj Apple počítače.

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale aj v mobilných telefónoch začína byť stále dôležitejšie, koľko máme k dispozícii operačnej pamäte. Momentálne bezplatný program Your Ram Booster Pro (0,99 USD) by mal zaistiť, aby sme mali voľnej pamäte vždy čo najviac.

Pre iPhony či iPady sa zase dočasne zadarmo ponúka aplikácia Compass Easy (0,99 USD) plniaca rolu vyplývajúcu už z jej názvu – ide o kompas.

10. júla: Ako obchod Epic Games Store naznačoval už minulý týždeň, od včerajšieho podvečera ponúka možnosť bezplatného získania hneď trojlístka hier. Budú sa ponúkať do ďalšieho štvrtka. Ide o tituly Killing Floor 2, Lifeless Planet a The Escapists 2.

Killing Floor 2 je zrejme najznámejšou alebo „najhodnotnejšou“ hrou z tejto trojice, nadväzuje na úspech predchodcu. Ide o akčnú hru v ktorej musíme čeliť celej armáde zombíkov. Našťastie, nemusíme im čeliť sami, hra podporuje aj kooperačný režim pre viacerých hráčov.

Lifeless Planet je zase 3D akčná adventúra s astronautom v hlavnej úlohe. Cieľom je okrem iného preskúmať pustú a neobývateľnú planétu (aspoň na prvý pohľad), ako aj vyšetriť nečakaný objav na opustenej ruskej vesmírnej kolónii.

Cieľom hry The Escapists 2 je naopak uniknúť z rôznych druhov väzení. Aj tu poteší možnosť kooperačného módu.

9. júla: Po krátkej dobe sa opäť ponúka dočasne zadarmo špecialista na obnovu stratených či (nedopatrením) odstránených dát. Tentoraz sa dá získať Apeaksoft Data Recovery 1.2.12 (pôvodná cena 31,96 USD). Potenciálne vie dáta obnoviť nielen z pevných diskov, ale aj vymeniteľných médií ako sú USB kľúče či pamäťové karty.

Pre používateľov systému Android sa ponúka bezplatne program Stock Value Analyzer Pro (pôvodne 4,99 USD), ktorý by mal podávať pomocnú ruku investorom – z pohľadu sledovania vývoja kurzov akcií a ich analýzy.

Používatelia iPhonov či iPadov zase môžu momentálne bezplatne získať aplikáciu AR Measure (0,99 USD), ktorá meria všakovaké dĺžky, resp. vzdialenosti len s použitím nášho mobilného zariadenia.

8. júla: Heslá, aj ich čo najlepšia ochrana, patria medzi základné činnosti (alebo by aspoň mali patriť) na počítačoch. Práve na tieto úlohy sa špecializuje dnešný dočasne bezplatný softvér Steganos Password Manager 20 (dá sa ušetriť 24,95 USD). Spravuje heslá, generuje nové a silné heslá či ich automaticky vkladá na príslušné webové stránky.

Pre používateľov zariadení so systémom Android je tu naopak momentálne bezplatná arkádovka (plošinovka) Minecart Maniac (pôvodne 0,99 USD), v ktorej hlavným cieľom je – prežiť.

Pokiaľ máte radi Tetris a zároveň disponujete zariadením iPhone či iPad, aktuálne sa ponúka zadarmo variácia na túto legendárnu logickú hru – Block vs Block II (pôvodne 2,99 USD).

8. júla: Písali sme, že Ubisoft bude rozdávať Watch Dogs 2 zadarmo. Má to však jeden „háčik“. Viac v našom článku. KLIK >>>

7. júla: Šikovný pomocník Vidmore DVD Creator 1.0.12 (pôvodná cena 39,95 USD) sa dá momentálne získať zadarmo. Poslúži na vytváranie video/filmových DVD či Blu-ray diskov z našich video súborov.

Hodiť sa však môže aj iCal Widget, resp. Week Calendar Widget Pro pre systémy iOS (pôvodne 1,99 USD), ktorý umožní zobrazovať udalosti v našom kalendári bez toho, aby sme vôbec odomkli zariadenie.

Riešenie Simple Photo Widget (pôvodne 0,99 USD) pre systémy Android naopak zabezpečí umiestnenie nášho (osobného) obrázku či fotografie z galérie priamo na domovskú obrazovku.

7. júla: Teraz niečo pre fanúšikov hier. Titul Mortal Shell má pokračovať po stopách slávneho Dark Souls. Momentálne sa dá vyskúšať zadarmo. „Privíta nás“ pochmúrny svet so svojou nadpriemernou náročnosťou. KLIK >>>

6. júla: Na dnešný deň sa ponúka dočasne zadarmo aj program Aiseesoft Data Recovery 1.2.20 (pôvodná cena 24,97 USD). Špecializuje sa na predovšetkým na obnovu na prvý pohľad stratených, resp. odstránených súborov z pevných či výmenných diskov (ako sú USB kľúče a podobne). K odstráneniu dát pritom mohlo dôjsť napríklad nedopatrením či povedzme činnosťou škodlivých kódov.

Za povšimnutie môže stáť aj aplikácia Alarm Clock N1 (pôvodne 0,99 USD) pre iOS, ktorá komplexnú funkciu budíka so širokými možnosťami.

Naopak titul s dlhočizným názvom Last Day Survival-Zombie Shooting 24H Dark Dungeon (0,99 USD) pre Android je v podstate nezávislou hrou, v ktorej hlavným cieľom je prežiť.

5. júla: Na dnešný deň sa ponúka dočasne bezplatne napríklad aplikácia Fotosifter 2.6.0 (pôvodná cena 22,79 USD). Špecializuje sa na organizovanie/triedenie fotiek s možnosťou ich dodatočného retušovania na neprofesionálnej úrovni, vytvárania prezentácií (slideshow) či exportu/tlače.

Aj aplikácia Safety Photo+Video pre iOS systémy (pôvodná cena 1,99 USD) má veľa spoločného s fotkami. No tentoraz sa zameriava na ich ochranu. Ide v podstate o akýsi „trezor“ pre naše fotky aj videá s možnosťou ochrany prístupu k dátam heslom, resp. odtlačkom prsta.

Fury Snake (predtým 0,99 USD) pre systémy Android je naopak variáciou na legendárnu hru Had, ktorú asi dôverne pozná mnoho používateľov.

4. júla: Neaktuálny softvér v počítači môže neraz narobiť viacej škody ako úžitku. Aj preto sa môže hodiť dočasne bezplatný program iObit Software Updater Pro 3.1 (pôvodne 12,97 USD). Projekt sa špecializuje práve na automatizáciu úloh ohľadne kontroly a aktualizovania nášho softvéru na „vždy čerstvé“ vydanie.

Na víkend sa môžu hodiť aj bezplatné hry. Pre Androidy sa momentálne ponúka dočasne zadarmo titul Stone Of Souls (0,99 USD), ktorý sám seba propaguje ako akčný horor s RPG prvkami. Tak hor sa do preskúmavania temných koridorov či dungeonov.

Skôr naše strategické a taktické myslenie naopak využijeme pri momentálne bezplatnom titule 8bitWar: Necropolis (pôvodne 2,99 USD) pre platformu iOS od Apple.

3. júla: Obchod s hrami Epic Games Store pre tento týždeň ponúka k voľnému stiahnutiu logickú hru Hue s pôvodnou cenou 11,99 eura. Hoci titul zrejme nemusí osloviť každého, pre budúci týždeň sa črtá ešte lepšie zostavenie. Od 9. júla majú byť dostupné k voľnému získaniu tituly The Escapists 2, Lifeless Planet: Premier Edition a najmä Killing Floor 2. Dodajme, že Hue je dostupný zadarmo práve do 9. júla.

3. júla: Na dnešný deň sa ponúka dočasne bezplatne napríklad pomerne zaujímavá aplikácia Dr.Fone – Data Eraser (iOS) 10.3.10 (pôvodne 19,95 USD). Jej hlavnou úlohou je chrániť naše súkromie – odstraňuje kompletne naše dáta z iOS zariadení. Vrátane SMS správ, kontaktov, histórie hovorov či fotiek/videí.

Používateľov zariadení so systémom Android naopak môže potešiť akcia na športovú hru Beach Volleyball World Cup (pôvodne 6,22 USD), ktorej názov zrejme hovorí za všetko – plážovému volejbalu zdar!

2. júla: V rámci nasledujúcich hodín sa dá bezplatne získať program SoftOrbits Photo Retoucher 6.1 (pôvodná cena 49,99 USD). Špecializuje sa na odstraňovanie rôznych „neduhov“ z fotografií. Typicky ide o šum či „škrabance“.

Majitelia iOS zariadení zase môžu využiť dočasnú akciu na JustMergeIt: Combine Videos (pôvodne 0,99 USD). Mobilná appka sa špecializuje na spájanie videí či audio súborov s možnosťou ich ukladania či zdieľania.

Pre Androidy sa naopak ponúka aplikácia WOW Volume Manager (pôvodne 0,99 USD). Zaoberá sa správou a automatickým nastavovaním úrovne hlasitosti podľa jednotlivých aplikácií, ktoré máme nainštalované v zariadení.

2. júla: Písali sme, že v pozemnom digitálnom vysielaní (DVB-T) sú na celý mesiac bezplatne dostupné športové stanice. Ide o kanály Sport1 a Sport2. Akcia tak viac-menej kopíruje ponuku Skylinku. Ďalšie informácie nájdete v článku. KLIK >>>

2. júla: Hoci nejde o bezplatnú ponuku, potenciálne vieme ušetriť nejaké to euro. Známa služba Spotify aj na našom území začala ponúkať nový prémiový účet. Je určený pre dvoch používateľov, pričom je lacnejší ako účet Family. KLIK >>>

1. júla: Pre fanúšikov práce s video obsahom je tu zaujímavá ponuka na momentálne bezplatne dostupnú aplikáciu Tipard Video Converter 9.2.30 (pôvodne 38,25 USD). Ako už názov napovedá, aplikácia sa špecializuje na rôzne úlohy súvisiace s prevodmi video súborov do iných formátov – vrátane 4K Ultra HD obsahu.

Majiteľov iPhonov naopak môže potešiť voľne dostupná aplikácia PXL – mosaic art (1,99 USD) na jednoduché vytváranie mozaík a pre používateľov Androidov sa ponúka nevšedný zážitok v podobe špeciálnej 3D tapety približujúcej legendárnu (a svojho času nepotopiteľnú) loď Titanic. Osud parníka a jeho prvej plavby z roku 1912 je však asi všeobecne známy – Titanic 3D Pro live wallpaper (predtým 0,99 USD).

1. júla: Pripomíname aj, že Telekom po novom veľmi výrazne okliešťuje možnosť používania bezplatného Magio Go k TV. Bude ho možné využívať na jedinom zariadení.

Skylink zase na mesiac ponúka všetkým zákazníkom bezplatne športové stanice Sport1 HD a Sport2 HD. KLIK >>>

30. júna: Sony aj Microsoft prezradili voľné hry pre budúci mesiac, ktoré majú potešiť hráčov konzol. Sony v rámci PlayStation Plus ponúkne hneď tri tituly, medzi nimi Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. Aj Microsoft láka svojou ponukou – napríklad pretekárskym titulom WRC 8 FIA World Rally Championship. KLIK >>>

30. júna: Na dnešný deň tu máme tipy na dvojicu zaujímavého (dočasne bezplatného) softvéru pre počítače. Zadarmo je momentálne možné získať balík systémových nástrojov Glary Utilities PRO 5.144 (pôvodne 39,95 USD). Ide o kompaktné all-in-one riešenie na prečistenie, spravovanie či optimalizovanie zariadení s operačným systémom Windows. Nástroje sa špeciálne zameriavajú aj na disky, ochranu súkromia či zálohovanie.

Zaujať by mohla aj akcia na Leawo PowerPoint to Video Pro 2.8.0.0 (pôvodná cena 69,95 USD). Ide o softvér, ktorý sa špecializuje na konverziu PowerPoint prezentácií do podoby video súborov.

Pre používateľov iOS je momentálne zadarmo HDPix – Wallpapers for You (pôvodne 3,99 USD) alias tapety pre plochu a pre Androidy sa ponúka napríklad strategická hra Defender Battle: Hero Kingdom Wars (0,99 USD).

Pripomíname aj náš prehľad nového prenosného softvéru, ktorý nevyžaduje inštaláciu. KLIK >>>

29. júna: Dnes by sme upriamili pozornosť na dočasne bezplatný program MSTech Easy Desktop Organizer (pôvodná cena 15 USD). Jej cieľom je urobiť poriadok na pracovnej ploche operačného systému, ktorá je neraz doslova zahltená rôznymi odkazmi na dokumenty, aplikácie či iné súbory. Zároveň ponúka práve rýchly prístup k obľúbeným, resp. často používaným položkám.

Dočasne zadarmo je však aj potenciálne zaujímavá akčná hra Dangerous zone. Ako bojovník sa ocitnete na neznámej planéte, ktorého jediným cieľom je prežiť všetky nástrahy. Hra funguje na systémoch Windows XP a vyšší.

Zároveň pripomíname aj výber nového softvéru v rámci rubriky Softvérový kútik. Spoločne s ním sme samostatne predstavili nástroj, ktorý pomerne jednoduchým spôsobom „vytiahne“ text nielen z dialógových boxov Windows. KLIK >>>

28. júna: Pre dnešný deň sa ponúka dočasne zadarmo zaujímavý program MSTech Image Resize Basic 1.9.7 (pôvodne 20 USD). Špecializuje sa na rôzne úlohy okolo hromadných úprav obrázkov či fotografií. Či už ide o zmenu rozmerov, kompresiu, rotovanie, premenovávanie alebo konverziu do iných formátov.

Pre používateľov Androidu sa momentálne ponúka bezplatne hra Railways (pôvodne 4,49 USD). Ide o kombináciu simulácie a stratégie s vlakmi a pasažiermi v hlavnej úlohe. Cieľom je previesť všetkých pasažierov, dynamicky meniť trate a navyše nespôsobiť žiadne nehody.

Aj pri momentálne bezplatnej hre House Paint 3D – Home Coloring (pôvodne 6,99 USD) pre iOS môžeme naplno prejaviť svoju kreativitu. Budeme „natierať“ fasády domov. Podľa štúdie majú navyše podobné hry pôsobiť antistresovo.

28. júna: Herný obchod Steam naplno rozbehol veľký výpredaj hier. Možno sa nejaká bude hodiť do zbierky aj práve vám. V článku sme priniesli tipy na vybrané zľavy. Napríklad sa dá za „rozumnejší peniaz“ získať Metro Exodus – Gold Edition, A Plague Tale: Innocence či Assassin's Creed Odyssey. KLIK >>>

26. júna: Dnes upriamujeme pozornosť na možnosť bezplatného získania hry Blood Island (pôvodne 0,99 USD). Ide o akčnú hru, ktorá sa konceptom „odvoláva“ na klasickú tituly žánru strieľačiek z pohľadu prvej osoby.

Pre platformu iOS sa dnes zadarmo ponúka napríklad Phone Drive: File Storage Sync (pôvodná cena 1,99 USD). Jeho úlohou je pomáhať pri správe našich dát uchovávaných lokálne, resp. v cloude, prehliadať obrázky PDF anj iné (MS Office, iWork, Text & HTML) dokumenty, prehrávať hudobné súbory a podobne. Rieši aj problematiku zdieľania súborov cez Bluetooth či Wi-Fi.

Používatelia systémov Android môžu naopak získať logickú hru Sudoku Ultimate (pôvodná cena 1,99 USD).

25. júna: Dnešná akcia by mala potešiť používateľov, ktorí častejšie upravujú svoje obrázky, resp. fotografie. Momentálne bezplatne dostupný DENOISE projects Standard (Win&Mac) s pôvodnou cenou 29 dolárov sa totiž špecializuje na odstraňovanie rôznych druhov šumu, resp. rušivých elementov z fotiek.

Majiteľov iPhonov či Apple Watch naopak môže potenciálne zaujať kolekcia arkádových hier Arcade Watch Games zadarmo (predtým 0,99 USD). Zahŕňa tituly ako Alley Ball, Boat Run, Rainbow Runner či Table Pong.

Naopak používateľov Androidov by mohla potešiť zľava na 212 Video Converter. Špecializuje sa na konverziu celého spektra video formátov ako AVI, FLV, MP4 či WMV. Taktiež si poradí s audio súbormi MP3. Pôvodná cena programu je 2,99 USD.

24. júna: Projekt UnHackMe pôvodne začínal ako menšia aplikácia či skôr nástroj na odstraňovanie rootkitov. Momentálne však už ide o pomerne komplexný program na celkové optimalizovanie systému, odstraňovanie nevyžiadaného softvéru či testovanie skratiek vo Windows. Ale samozrejme nezabúda ani na svoju pôvodnú činnosť, čiže odhaľovanie rootkitov. Verzia UnHackMe 11.80 je momentálne zadarmo, štandardne stojí 25 dolárov.

Pre iPhony či iPady sa zase ponúka zadarmo pomocník HaloPDF (pôvodná cena 0,99 USD), ktorý expresne dokáže previesť obrázky či fotografie do populárneho formátu digitálnych dokumentov – PDF.

Pre chvíle odreagovania sa naopak momentálne zadarmo ponúka logická hra Tic Tac Toe Jumbo Pro (pôvodne 0,99 USD). Je určená pre Androidy.

23. júna: Dnešný program Netscape to Outlook Transfer 5.4.0.5, ktorý sa dá získať zadarmo (predtým 19,95 USD), plní trochu nevšednú úlohu. Mal by sa totiž stať pomocníkom pre tých používateľov, ktorí potrebujú preniesť e-maily z dnes už „mŕtveho“ Netscape Mail do (nemŕtveho) Outlooku od Microsoftu. Podporuje Outlook 2019 a staršie.

Naopak Pedometer – GPS Tracker (pôvodná cena 2,99 USD) pre systémy Android by sa mohol stať užitočným pomocníkom pre aktívnych ľudí – napríklad pri túrach, dovolenkách alebo pri posilňovaní.

Pokiaľ skôr dávate prednosť prerábkam klasických hier, možno vás môže osloviť Infinity Tank Battle (pôvodná cena 4,99 USD) pre iOS. Odvoláva sa na populárnu hru ešte z čias 8-bitových konzol.

23. júna: Publikovali sme výber z nových prenosných aplikácií, ktoré môžete využívať zadarmo a nevyžadujú inštaláciu. Napríklad sme upozornili na aktualizované prehrávače médií alebo hru Battle for Wesnoth. KLIK >>>

22. júna: V rámci dnešnej akcie sa ponúka bez poplatku aplikácia PDF Eraser Pro 1.9.4.4 (pôvodne 29,95 USD) pre systémy Windows. Slúži na odstraňovanie textov, obrázkov či iných „nežiaducich“ objektov z PDF dokumentov. Ide o pomerne kompaktný program s veľkosťou 7,5 MB.

Pre používateľov iPhonov či iPadov sa ponúka akcia na hru Nimian Legends : BrightRidge HD (pôvodne 4,99 USD), v rámci ktorej môžeme objavovať otvorený fantasy svet.

Zaujať môže aj šikovná iOS aplikácia Color Wheel (pôvodne 1,99 USD), ktorá sa zameriava na rôzne úlohy súvisiace s farbami, resp. paletou farieb.

Naopak pre používateľov systému Android sa ponúka napríklad nevšedná závodná hra Race 3D (predtým 1,49 USD).

21. júna: Špecialista na konvertovanie PDF dokumentov do iných formátov (napríklad CSV, XML či HTML) je momentálne dostupný zadarmo. Zvláda aj prevody PDF na grafické súbory, extrahovať len vybrané stránky alebo čítať a spracovávať text naskenovaných dokumentov. Pôvodná cena PDF Multitool for Business 11.1 je pritom 19,99 USD.

Pre používateľov systému Android sa naopak môže hodiť akcia na komplexný prehrávač médií OPlayer (pôvodne 2,99 USD), ktorý si okrem širokého spektra video/audio formátov poradí aj so streamovaným obsahom (HTTP, FTP, SAMBA, RTP, RTSP či MMS), hardvérovou akceleráciou aj 4K videom.

Naopak z aplikácie SciCalc82 (0,99 USD) na nás dýchnu 80-te roky minulého storočia. Ide totiž o kalkulačku pre iOS platformu v štýle práve starých vedeckých kalkulačiek – aj s LCD displejom, zvukmi tlačidiel a podobne.

21. júna: V rámci ďalšieho vydania Softvérového kútika sme predstavili Tux Paint. Ide o grafický editor s veľmi upraveným používateľským prostredím. Chce osloviť najmä deti. Do aktuálneho výberu softvéru sme zaradili aj SMPlayer alebo napríklad NoxPlayer (emulátor Androidu s možnosťou zahrania si mobilných hier). KLIK >>>

20. júna: V súčasnosti sa dočasne zadarmo ponúka komplexný balík zameraný na optimalizovanie, čistenie či ochranu počítačov so systémom Windows. Štandardne pritom Advanced SystemCare Pro 13.5 stojí 19,99 USD.

Máme tu tiež tip na CPU Identifier Pro (pôvodne 9,49 USD), diagnostický nástroj pre mobilné telefóny či tablety so systémom Android. Zobrazí dôležité technické informácie o výbave nášho zariadenia.

Naopak dočasne bezplatný Borders for Instagram (0,99 USD) sa špecializuje na pridávanie okrajov pre fotky a videá, ktoré následne publikujeme na Instagrame. Táto akcia poteší používateľov iPhonov či iPadov.

19. júna: Exkluzívne sme priniesli informácie o „podpultovej“ akcii operátora O2, ktorý za 10 eur ponúka neobmedzený hlas, SMS aj solídny balík dát. Dostupnosť ponuky je však značne limitovaná, napríklad existujúci zákazníci nemajú žiadnu priamu možnosť, ako na paušál prejsť.

V samostatnom článku sme tiež písali, že Orange stále ponúka k predplatenke 10 GB za 10 eur. Ide o pokračujúci predaj predplateného programu Prima Dáta. Zároveň sme túto ponuku porovnali s konkurenciou.

18. júna: Pre fanúšikov starovekého Egypta a zároveň hernej série Assassin's Creed je pripravený voľný víkend zameraný na bezplatné vyskúšanie, resp. hranie titulu Assassin's Creed: Origins. Je však potrebné si vytvoriť účet na stránke Ubisoftu a stiahnuť si ich klienta Uplay. KLIK >>>

18. júna: Nasledovná aplikácia Apeaksoft Screen Recorder 1.3.6, ktorá sa momentálne dá získať zadarmo (predtým 47,96 USD), umožňuje zachytávať, resp. nahrávať audio či video obsah. Napríklad streamované videá, on-line mítingy či herné turnaje streamované on-line. Pozor však na autorské práva.

Pre používateľov Androidu je momentálne zlacnená z 0,59 eura (katalógová cena) hororová adventúra The House či potenciálne zaujímavý herný kúsok Sentinels of the Multiverse (pôvodná katalógová cena 7,49 eura).

Pre platformu iOS sa momentálne zlacňuje napríklad čítačka manga, resp. komiksov Manga Reader – Offline Reader (pôvodne 0,99 USD) či appka MusicPics (pôvodne 2,99 USD), ktorá pretvára naše obrázky či fotky na slajdy, resp. videá napríklad pre Instagram či TikTok. Aplikovať môžeme 39 efektov, pridať text či audio do výsledného videa.

17. júna: Publikovali sme ďalšiu nádielku voľne dostupných prenosných aplikácií (nevyžadujú inštaláciu). Do pozornosti dávame napríklad novú verziu prehliadača Chrome, kancelárskeho balíka LibreOffice či budovateľskú stratégiu OpenTTD. Ide v podstate o open source „klon“ pôvodnej hry Transport Tycoon Deluxe. KLIK >>>

17. júna: Štúdio CD Projekt RED dočasne rozdáva zadarmo RPG Zaklínač 3: Divoký Hon. Podmienkou však je, že hráč už musí vlastniť kópiu danej hry. Ak ste si povedzme kúpili titul v službe Steam, prípadne na konzole Xbox One alebo PlayStation 4, môžete sa uchádzať o ďalšiu kópiu hry v klientovi GOG Galaxy 2.0. Bez dodatočného poplatku tak získate predmetnú hru aj na novej platforme a môžete si ju napríklad spárovať so streamovacou službou GeForce Now. Ponuka trvá do 23. júna 13:00 hod. nášho času.

16. júna: Tentoraz tu máme niečo pre fanúšikov hier typu battle-royale. Novinka Ran: Lost Islands sa momentálne kuchtí vo forme beta verzie a vy môžete byť jej súčasťou. Stačí sa prihlásiť do beta testu na stránke hry a následne spustiť titul cez Steam. Voľné testovanie je však časovo obmedzené – len do pondelka. KLIK >>>

16. júna: Neporiadok v súboroch či priečinkoch na disku má napomôcť odstrániť nasledovný softvér WinExt Pro 9.0, ktorý je momentálne dostupný zadarmo, hoci pôvodne stojí 29,99 USD. Ide o softvér pre počítače s Windows.

Používateľov iPhonov by naopak mohla zaujať napríklad dočasne bezplatná (pôvodne 0,99 USD) hra Le Donut Run, ktorej pravidlá sú jednoduché. Jedno euro je možné momentálne ušetriť aj pri programe VTLMaker-Video To LivePhoto, ktorý konvertuje fotky do podoby VR obrázkov.

Pre Androidy sa ponúkajú momentálne bezplatne programy Pastebin Pro (na správu zachytených textov, poznámok) či zástupca klasických arkádových hier (ale v novom háve Galaxy Invader: Infinity Shooter. Oba programy stoja 0,99 USD (1,09 eura).

16. júna: Videoslužba HBO Go ponúka celé spektrum filmov aj seriálov, spravidla s lokálnym dabingom. Telekom pripomína, že stále môžeme využiť jeho akciu a aktivovať si službu na mesiac zadarmo. Čas máme do 21. júna. Zároveň však operátor rieši aj problém pri deaktivovaní služby. KLIK >>>

15. júna: Za vyskúšanie stojí špeciálna akcia na softvér Social Password Recovery Pro Personal 2020, pomocou ktorého je možné obnoviť zabudnuté heslá do rôznych sociálnych sietí. Podporuje prehliadače ako Chrome, Firefox, IE, Edge, Opera a Safari. Bežne stojí takmer 30 dolárov, teraz je ho možné získať zadarmo.

Majitelia iPhonov si môžu (dočasne) zadarmo stiahnuť hru Evertale či aplikácie Pin Points – Flight, Driving Distance Calculator alebo Find My Car – GPS Auto Parking Reminder & Tracker.

Používateľov Androidov by mohli byť zaujímavé napríklad aplikácie Photo Widget + pre obrázky/fotky či Volume Profiles, ktoré sú tiež dočasne zadarmo.

15. júna: Do pozornosti dávame prehľad zaujímavého a predovšetkým bezplatného softvéru. Nový Softvérový kútik zároveň predstavuje novú verziu webového prehliadača Vivaldi. Obsahuje aj komplexný modul pre poznámky na úrovni jednoduchšieho textového editora. KLIK >>>

13. júna: Obchod GOG v rámci svojho veľkého výpredaja rozdáva ďalšiu hru zadarmo. Tentoraz ide o akčný kúsok Hitman: Absolution. Ponuka je dostupná do pondelka 15. júna. KLIK >>>

12. júna: Humble Store rozdáva hru Snake Pass. Zadarmo je dostupná len dočasne, do nedele 14. júna, presnejšie do 19. hodiny večer. KLIK >>>

12. júna: Adobe vydal voľnú mobilnú appku Photoshop Camera. Upravuje fotografie pomocou rôznorodých filtrov. Podporuje iOS aj Android. KLIK >>>

12. júna: Televízia JOJ ponúkne obsah z futbalovej Fortuna ligy. Dostupný bude kompletne zadarmo v internetovej televízii Huste.TV a v aplikácii JOJ. KLIK >>>

11. júna: Epic Games Store si pripravil pre nasledujúce dni dve hry, ktoré je možné získať celkom zadarmo. Jednou z nich je Ark: Survival Evolved. Hra mixuje svet dinosaurov a sci-fi technológie. Ponuku dopĺňa aj kolekcia bojoviek značky Samurai Shodown. KLIK >>>

11. júna: Momentálne prebieha akcia na zaujímavý softvér Photo Stamp Remover 11.0, pomocou ktorého je možné odstraňovať rôzne „nežiaduce“ objekty z fotiek. Napríklad časové známky a podobne.

Pre iPhony by sme upozornili na softvér dostupný zadarmo, ako napríklad hry Fresh Reversi, Tiger Multiplayer – Siberia či Clan of Dogs.

Pre Androidy máme tipy na Multi-Screen Voice Calculator Pro, Word Search Premium či Folder Server – WiFi file Access.

10. júna: Telekom informoval, že ponechá klientom rýchlejší pevný internet o mesiac dlhšie. Ponuka tak platí aj počas júla. KLIK >>>

5. júna: EA začína napĺňať podmienky dohody, ktorá bola podpísaná vlani. Na Steam prináša prvú várku titulov, ďalšie budú pribúdať. Zároveň sa ponúkajú s veľkými zľavami. KLIK >>>

5. júna: Počas tohto víkendu je možné využiť bezplatné vyskúšanie takzvanej battle-royale hry PUBG. Zároveň sa titul ponúka aj vo výraznej zľave k zakúpeniu. KLIK >>>

5. júna: Antik zákazníkov informuje o možnosti zakúpiť si si set-top-box Nano aj spolu s ďalším zariadením bez navýšenia ceny. Má to však určitý háčik. KLIK >>>

5. júna: SledovanieTV ponúka v júni pre všetkých abonentov kanály AMC, Boomerang a Cartoon Network.

4. júna: Obchod s hrami Epic Games Store opakuje vlaňajšiu akciu a opäť zadarmo ponúka hru Overcooked. KLIK >>>

3. júna: Operátor UPC začal ponúkať balíček ruských televíznych staníc. Na jeden mesiac je voľne dostupný pre všetkých zákazníkov. KLIK >>>

2. júna: Skylink sprístupnil filmovú stanicu AMC na mesiac pre všetkých. Dostupná je v SD kvalite KLIK >>>

2. júna: V DVB-T je zadarmo dostupná hudobná stanica Senzi. Pre všetkých divákov, iba počas júna. KLIK >>>

1. júna: Telekom voľne ponúkne všetkým klientom prvú sériu seriálu Máša a medveď a 40 edukatívnych videí. KLIK >>>

30. mája: Klasická RPG hra Arx Fatalis sa dá získať úplne zadarmo. Na získanie hry sa však musíte najprv zaregistrovať na stránke bethesda.net. KLIK >>>

28. mája: Vojnová akcia a poctivé sci-fi. Aj v júni si konzoloví hráči vychutnajú nádielku bezplatných hier. KLIK >>>

29. mája: Orange prináša zadarmo päť detských staníc pre všetkých zákazníkov. O ich aktiváciu nie je potrebné žiadať. KLIK >>>

28. mája: Obchod Epic Games Store dočasne rozdáva zadarmo dve hry zo série Borderlands. The Handsome Collection obsahuje hry Borderlands 2 a Borderlands: The Pre-Sequel. KLIK >>>

24. mája: Dnes je tu niečo pre fanúšikov vesmírnych simulátorov. Titul Star Citizen sa dá zadarmo vyskúšať, stačí registrácia na stránke hry. KLIK >>>

21. mája: Herný obchod Epic Games Store prináša lahôdku pre milovníkov stratégií. Šiesty diel legendy Civilization môžete získať úplne zadarmo. KLIK >>>

16. mája: Na Epic Games Store práve prebieha veľký výpredaj hier. Ušetriť sa dajú nemalé čiastky, prinášame tipy na zaujímavé zľavy. KLIK >>>

16. mája: Náučný režim z hier Assassin’s Creed Origins a Odyssey je známy ako Discovery Tour. Najnovšie sa dá získať zadarmo. Ponúka možnosť objavovať svet starovekého Egypta a starovekého Grécka. KLIK >>>

15. mája: Tento víkend si fanúšikovia hier s tematikou boja o prežitie zrejme prídu na svoje. Počas nasledujúcich dní si môžeme zadarmo vyskúšať survival hru Conan Exiles. Hru si stačí stiahnuť cez Steam. KLIK >>>

14. mája: Epic Games Store odhalil názov svojej ďalšej hry, ktorú môžeme získať zadarmo. Dočkali sme sa veľkého prekvapenia. Obchod dočasne rozdáva fenomenálne GTA V. KLIK >>>

13. mája: Opetátor O2 o mesiac predĺžil neobmedzené dáta pre appky v Smart paušáloch. Zákazníci získajú neobmedzený balík dát pre zvolenú aplikáciu automaticky. KLIK >>>

8. mája: Na elektronickom hernom obchode Humble Bundle začal jarný výpredaj. V rámci neho ponúka stratégiu Ashes of the Singularity: Escalation dočasne celkom zadarmo. KLIK >>>

7. mája: Ak máte záujem si vyskúšať HBO Go naplno, máte možnosť napríklad pomocou akcie od Telekomu. Operátor ponúkne službu na mesiac zadarmo. Prinášame aj návod, ako si ho aktivovať. KLIK >>>

6. mája: Pomoc pre domácu kanceláriu v čase koronakrízy prichádza aj v podobe dočasného zrýchľovania optiky aj DSL internetu od Telekomu. Akcia platí do konca júna. KLIK >>>

5. mája: Operátor Skylink aktuálne prináša dva kanály na mesiac zadarmo. Sú dostupné pre všetkých zákazníkov. Ide o Minimax a Viasat Explore v SD kvalite. KLIK >>>

4. mája: Tesco mobile prináša zaujímavú akciu pre nové SIM karty. Pribaľuje k nim aj balík 1,47 GB dát zadarmo. KLIK >>>

3. mája: 4ka oznámila akciu, ktorá poteší potenciálnych záujemcov o jej Wi-Fi router s neobmedzenými dátami na mesiac zadarmo. Po novom klesla jeho cena o celú tretinu. KLIK >>>

1. mája: Akčná hra Mafia III patrí medzi legendy. Vydavateľstvo 2K Games prináša možnosť zadarmo si tento titul zahrať po dobu 7 dní – cez Steam. KLIK >>>

1. mája: Používatelia pozemného digitálneho vysielania DVB-T môžu počas mesiaca máj bezplatne sledovať detskú TV stanicu v češtine. Minimax je dostupný pre všetkých divákov. KLIK >>>

 Celý článok nájdete tu.