Živé.sk

Výber aktuálnych akcií a rôznych výhodných ponúk zo Slovenska aj zahraničia.

Prinášame vám veľký prehľad ponúk a akcií, v ktorých môžete získať zaujímavý softvér, hry alebo rôzne ponuky operátorov zadarmo, prípadne s významnou zľavou.

<<< DAJTE NÁM TIP NA PONUKU ZADARMO ALEBO S VÝZNAMNOU ZĽAVOU >>>

Aktuálne akcie a ponuky

18. október: Na sklonku týždňa sa ponúka dočasne zadarmo napríklad program PDF Password Protector Pro 2020 (pôvodná cena 19,95 USD). Špecializuje sa na ochranu elektronických dokumentov PDF pre nevyžiadanými zásahmi – napríklad bráni kopírovaniu dát, úprave obsahu či tlači dokumentu.

Za povšimnutie môže stáť aj adventúra pre Windows systémy Weird Park: Scary Tales (9,99 USD). Cieľom je riešiť tajomstvá a hľadať skryté objekty. Hra čerpá inšpiráciu zo známych príbehov o Popoluške, Petrovi Panovi aj Aladdinovi.

Pre iPhony či iPady sa naopak dočasne zadarmo ponúka appka FotoSketcher (3,99 USD). Transformuje klasické naše obrázky či fotografie na „umelecké diela“ – aplikovaním rôznych filtrov.

Pre Androidy sa ponúka napríklad arkádovka Balloons Pop PRO (2,59 USD).

17. október: Aj v sobotu sa ponúka zaujímavý softvér zadarmo. Napríklad sa dá získať aplikácia novaPDF Lite 10.9 (štandardná cena 29,99 USD). Špecializuje sa na vytváranie elektronických dokumentov formátu PDF, ktoré môžeme vytvoriť z prakticky ľubovoľných iných súborov, resp. dokumentov – stačí, ak je možné ich vytlačiť. Do PDF tak môžeme konvertovať napríklad aj e-maily.

Hodiť sa však môže napríklad aj kartová hra Mystery Solitaire: The Black Raven (9,99 USD).

Počas tohto víkendu si tiež môžeme zahrať bezplatne (cez Steam) hru Warhammer 40,000: Mechanicus. Podrobnosti prináša sesterský web HernáZóna.sk.

16. október: Pripomíname aj vydanie ďalšieho prehľadu takzvaných prenosných aplikácií – Tipy na nové aplikácie, ktoré netreba inštalovať: Firefox či PeaZip.

16. október: Epic Games Store ponúka ďalšie dve hry zadarmo. Do budúceho štvrtka sa dá získať bezplatne aj titul Amnesia: A Machine for Pigs (štandardná cena 15,99 eura). Ide o hororovú adventúru, v ktorej musíme riešiť rôzne logické úlohy či hádanky. Druhou hrou je Kingdom New Lands (14,99 eura), ktorá kombinuje prvky simulácie i stratégie. Budujeme v nej vlastné kráľovstvo a zároveň objavujeme neprebádané (a tajomné) končiny. Budúci týždeň sa bude mimochodom ponúkať zadarmo aj Layers of Fear 2.

16. október: Tentoraz tu máme špeciálny tip na internetovú službu OK dokument. Slúži na elektronické podpisovanie dokumentov PDF. Umožní elektronicky podpísať dokument na našom počítači alebo si vzdialene vyžiadať elektronický podpis od inej osoby. Nie je vyžadovaný ďalší doplnkový softvér.

A k čomu to vlastne môže byť dobré? Elektronický podpis slúži ako určitá záruka hodnovernosti dokumentu, resp. na overenie identity podpisujúceho. Pri podpise sa v službe OK dokument vytvorí jedinečná elektronická stopa, ktorá chráni dokument pred dodatočnou manipuláciou s jeho obsahom.

Počas prvých 50 dní je možné aktuálne používať najvyššie predplatné spomínanej služby bezplatne. Po uplynutí tejto doby sa dá služba využívať zadarmo aj naďalej, no podpisovať je možné maximálne tri dokumenty mesačne.

15. október: Dnes sa dočasne zadarmo ponúka napríklad softvér Picture to Painting Converter 3.0 (štandardná cena 49,99 USD). Aplikácia pre Windows systémy pretvára naše pôvodné obrázky, resp. fotografie doslova na umelecké diela – napríklad na „olejomaľby“.

Pre priaznivcov mačiek sa naopak ponúka zadarmo akčná plošinovka Alien Cat 6 (2,99 USD).

Bezplatný softvér sa však ponúka aj pre používateľov mobilných zariadení. Zadarmo sa napríklad dá dnes získať špecialista na zachytávanie a správu poznámok, našich úloh a podobne – EZ Notes – Notes & To-Do Lists (1,49 USD). Appka je určená pre Androidy.

Naopak Sketch Bench (3,99 USD) pre iPady či iPhony taktiež smeruje na kreatívnych ľudí. Umožní vytvárať rôzne umelecké diela (maľby, skice a podobne) s využitím rôznych filtrov.

14. október: Dangerous Killers 2 je akčná strieľačka z pohľadu prvej osoby, v ktorej musíme zlikvidovať robotov. Štandardná cena hry je 5 USD.

13. október: Spoločnosť Lenovo informovala, že v rámci spolupráce s Amazon ponúkne možnosť bezplatného vyskúšania služby Amazon Music Unlimited po dobu troch mesiacov. Ponuka bude dostupná pre existujúcich aj nových používateľov počítačov alebo tabletov značky Lenovo.

Trojmesačná ponuka je k dispozícii pre používateľov prostredníctvom stránky Lenovo.com a softvéru Lenovo Vantage. Od novembra bude ponuka sprístupnená pre novo zakúpené zariadenia – prostredníctvom nastavenia Lenovo Welcome.

Tí, ktorí sa zaregistrujú na Amazon Music Unlimited, získajú prístup ku všetkým jej funkciám, vrátane možnosti počúvania offline, synchronizácie textov či neobmedzeného preskakovania. Nezabúdajme však, že po skončení akcie bude predplatné automaticky obnovené za štandardnú mesačnú cenu, až kým predplatné zákazník nezruší.

13. október: Sega spustila na Steame veľký výpredaj svojich hier. Oslavuje 60 rokov od založenia. Za zaujímavé ceny sa dajú získať napríklad hry zo série Total War, univerza Warhammer či sci-fi horor Alien: Isolation. Akcia platí do 19. októbra. Podrobnosti ponúka sesterský web HernáZóna.sk.

12. október: Začiatkom týždňa sa ponúka dočasne zadarmo napríklad Apeaksoft MobieTrans 2.0.32 (47,96 USD). Aplikácia sa špecializuje na správu aj prenos dát v rámci mobilných zariadení, ako sú iPhony, iPady aj rôzne telefóny so systémom Android.

Zadarmo sa dá teraz získať aj logická hra Puzzle Angry Cat (2,99 USD) pre systémy Windows.

Naopak pre Androidy aj iOS sa ponúka hra Fateful Lore. Ide o RPG pre milovníkov retro hier. Verzia pre iOS (3,99 USD) – Android (3,99 USD).

12. október: Priniesli sme aj výber nového softvéru či ďalších tipov a trikov – Nový softvér: Ako získať detailné informácie o súboroch či priečinkoch

11. október: Opäť pripomíname aj možnosť získania dvojice hier cez Epic Games Store celkom zadarmo. Až do budúceho štvrtka sa rozdáva dvojica ABZU a Rising Storm 2: Vietnam. Podrobnejšie sa tejto akcii venuje aj sesterský web HernáZóna.sk.

10. október: Na víkend sa môže hodiť aj hra. V súčasnosti sa ponúka zadarmo titul Moai IV: Terra Incognita (pôvodne 19,99 USD). Hra reprezentuje žáner známy ako „time-management“. Náš ostrov postihlo veľké zemetrasenie spojené s výbuchom sopky. Aj vďaka tomu sa však na obzore objavia nové ostrovčeky, ktoré náš hrdina pôjde preskúmať. Počas cesty bude musieť prekonávať rôzne vodné či lávové prekážky.

9. október: Dnes môže stáť za povšimnutie dočasne bezplatná aplikácia iDealshare VideoGo 6.4.0.7258 (štandardná cena 49,99 USD). Ide o univerzálnu aplikáciu na editovanie, resp. konvertovanie audio aj video súborov. Dokáže konvertovať obsah tak, by bol natívne prehrateľný na rôznych zariadeniach (aj typu ako MS Surface, PSP, Xbox a podobne), zvláda aj aplikovanie rôznych efektov, titulkov či vodoznaku.

Naopak Zball IV (1,99 USD) je logickou hrou pre Windows systémy, ktorá by mala trochu potrápiť naše mozgové závity.

8. október: Epic Games Store naopak prináša bezplatne herné tituly ABZU (15,99 EUR) aj Rising Storm 2: Vietnam (21,99 EUR). Kým pri Rising Storm si máme do sýtosti užiť akciu a streľbu, druhý titul ponúkne nevšedný zážitok pod morskou hladinou. Akcia platí do 15. októbra, potom majú prísť na rad Amnesia: A Machine for Pigs aj Kingdom New Lands.

8. október: Dočasne bezplatná aplikácia 1Tree Pro 5.0 (štandardná cena 29,99 USD) zobrazuje veľkosť všetkých diskov, priečinkov či súborov v prehľadnej podobe – využíva stromovú štruktúru. Rozhranie je používateľsky nastaviteľné.

Naopak pre priaznivcov selfies je pripravená aplikácia Selfie Studio 2.17 (29 USD), ktorá sa špecializuje práve na dodatočnú úpravu, resp. vyladenie selfie snímok – vo svojej podstate ide o grafický editor pre Windows.

7. október: Dnes sa ponúka zadarmo napríklad aplikácia File Sharing Pro 3.1.2 (štandardne 39,95 USD). Zabezpečuje zdieľanie súborov na rôzne (naše) zariadenia len s využitím webového prehliadača. Podporované je aj zdieľanie veľkých súborov.

Dočasne bezplatne sa ponúka aj hra Deffactor (1,99 USD). Ide o akčný titul spadajúci medzi takzvané „Tower Defense“ hry.

6. október: Program Leawo DVD Ripper 8.3.0.2 (štandardná cena 29,95 USD) sa špecializuje na konverziu DVD médií do podoby bežných mediálnych súborov. Podporuje aj hromadnú konverziu. Je tiež dôležité zároveň spomenúť, že Leawo DVD Ripper funguje ako modul balíka Leawo Prof. Media Suite.

Aplikácia MSG to Outlook Transfer 5.4.0.7 (24,95 USD) sa zameriava na konverziu MSG súborov tak, aby boli plne použiteľné v Outlooku rôznych verzií – 2019, 2016, 2013, 2010 aj nižších.

Upozorňujeme aj na hororovú adventúru PhaRaBis (0,99 USD) pre Androidy či appku PicMerger (1,99 USD) pre iPhony aj iPady na spájanie rôznych fotiek či screenshotov do jedného obrázku.

5. október: Na úvod pracovného týždňa sa zadarmo ponúka napríklad 3StepPDF 1.2.0 (štandardná cena 19,99 USD) pre systémy Windows. Poslúži na prácu s PDF dokumentmi, napríklad z pohľadu ich spájania, rozdeľovania, extrahovania textu či pridania vodoznaku na ochranu našich autorských práv.

Pre Windows systémy sa dá získať aj klasická logická hra Sudoku v prevedení SUDOKU TIME (1,99 USD).

Dočasne zadarmo sa ponúka aj appka Meeting Notes Taker (pôvodne 6,49 USD) pre Androidy. Poslúži najmä používateľom počas rôznych pracovných stretnutí, porád a podobne. Ak to teda možnosti dovolia. Podáva totiž pomocnú ruku pri zachytávaní či nahrávaní audia v rámci mítingov, ďalej našich poznámok a taktiež organizovaní aj zdieľaní poznámok.

Photo Power Tools (1,99 USD) pre iPhony či iPady naopak predstavuje nástroje na spracovávanie či vylepšovanie našich fotiek. Aplikovať môžeme rôzne filtre, nechýba nekončené Undo, vyváženie bielej farby, orezanie či preklopenie obrazu.

4. október: Pripomíname aj ďalšie vydanie rubriky Softvérový kútik – Ako využiť kláves Windows naplno a bezplatný antivírus

4. október: Na sklonku týždňa sa ponúka dočasne zadarmo napríklad Watermarking Pro Personal 3.2.1.680 (štandardne 38,45 USD). Aplikácia sa zameriava na zabezpečenie našich fotiek, resp. obrázkov takzvaným vodoznakom – za účelom ochrany našich autorských práv.

Podporované sú aj animované GIF súbory či multistránkové TIFF. Watermarking Pro sa vie spúšťať priamo cez Prieskumníka, za pozornosť stojí aj možnosť aplikovania viacerých vodoznakov súčasne – napríklad časovej známky do dolného rohu a niekde inde infa o copyrighte.

Pripomíname aj možnosť získania nezávislej adventúry Pikuniku, ktorú až do štvrtka ponúka zadarmo Epic Games Store.

3. október: Za povšimnutie môže stáť aj akcia operátora Orange, ktorý ponúka v októbri dve platené stanice pre všetkých TV klientov – Epic Drama a Viasat History.

Naopak internetová televízia LepšiaTV zaradila do ponuky prémiové filmové kanály Cinemax. Sú súčasťou balíčka HBO. Jeho cena stúpla zo 7,39 eura na 8,14 eura mesačne.

Súčasťou sú kanály HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD, Cinemax HD, Cinemax 2 HD a získate aj prístup do streamovacej služby HBO Go. Na prvý mesiac sa dá balíček vyskúšať zadarmo.

3. október: Čistič pre počítač sa môže vždy hodiť. Jeden z nich sa ponúka momentálne zadarmo. Aplikácia Cleaning Suite Professional 4.0 (štandardná cena 23,71 USD) sa špecializuje na rôzne oblasti čistenia aj optimalizovania systémov Windows.

Napríklad ide o čistenie dočasných odkladacích súborov, histórie prehliadania, cookies, optimalizovanie systémových registrov, štartovacieho procesu Windows a podobne.

2. október: Dnes sa dočasne zadarmo ponúka napríklad AceThinker Video Keeper 6.2.5 pre Windows aj Apple počítače (pôvodná cena 39,95 USD). Aplikácia sa špecializuje na zachytávanie video streamov z desiatok rôznych platforiem typu Dailymotion, FaceBook, Instagram či Udemy.

Aplikácia Ashampoo Registry Cleaner 2 (14,99 USD) je určená pre systémy Windows. Zameriava sa na prečistenie a optimalizovanie systémových registrov. Ponúka intuitívne ovládanie.

Naopak na spríjemnenie voľných chvíľ sa ponúka napríklad Dungeon Legends RPG pre Androidy (0,99 USD), resp. Finding Yourself pre iPhony aj iPady.

1. október: Aj v októbri sa budú ponúkať rôzne programy, hry či služby zadarmo alebo aspoň veľmi výhodne.

Momentálne sa dá bezplatne získať napríklad aplikácia Smart Defrag Pro 6.6 (pôvodná cena 19,99 USD), ktorá sa špecializuje na defragmentovanie pevných diskov. Pomocou defragmentácie môžeme optimalizovať výsledný výkon HDD.

Za pozornosť môže stáť aj logická hra Sudoku Forever (1,79 USD) dostupná taktiež pre systémy Windows.

Epic Games Store od dnešného dňa počas nasledujúcich 7 dní bude ponúkať bezplatne hru Pikuniku (štandardná cena 12,99 eura) Ide o nezávislú adventúru s možno ešte nezávislejšou grafikou. Mimochodom, budúci týždeň budú zadarmo ABZU, resp. Rising Storm 2: Vietnam.

Za povšimnutie môžu stáť aj novinky u operátorov. Skylink pridal dve stanice pre všetkých zákazníkov, pričom dostupné budú celý október. Naopak UPC rozširuje ponuku TV staníc. Napríklad o CNN Prima News HD aj hudobnú stanicu Šlágr2.

30. septembra: Aj posledný septembrový deň sa ponúkajú rôzne aplikácie dočasne zadarmo. Ide napríklad o program Icon Maker 1.4 (štandardná cena 24,99 USD), ktorý sa zameriava na vytváranie či úpravu ikon. V princípe nemusíme vôbec vedieť kresliť, resp. maľovať.

Zadarmo sa ponúka aj Sticky Notes Widget (0,99 USD) pre iPhony či iPady, ktorý slúži na pripomienkovanie napríklad dôležitých udalostí či termínov. Ide v podstate o náhradu za žlté lístočky.

Pre Androidy sa zase ponúka napríklad zaujímavá logická hra Over The Bridge PRO (2,29 USD).

Zároveň upozorňujeme aj na nové vydanie tipov na prenosné aplikácie, ktoré netreba inštalovať: Virtuálne planetárium či nový Thunderbird.

A opäť pripomíname aj možnosť získania hry RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition cez Epic Games Store.

29. septembra: Dnes sa ponúka dočasne zadarmo napríklad video editor Fast Video Maker 1.0.0.2 (pôvodná cena 29,00 USD), ktorý umožní vytvárať či editovať videá z rôzneho mediálneho obsahu. Podporované je vytváranie videí do kvality 8K. Kombinovať či upravovať môžeme naše existujúce videá, pridávať sa dá text či audio zložka.

Naopak aplikácia Tunelf Spotify Music Converter 1.1.0 (34,95 USD) pre systémy Windows sa špecializuje na sťahovanie a konverziu skladieb zo služby Spotify za účelom ich off-line prehrávania (počúvania) na v podstate ľubovoľnom zariadení.

Pre mobilné zariadenia tu tiež máme appky priamo súvisiace s multimédiami. Či už ide o video editor VN Video Editor (0,99 USD) pre iOS alebo Equalizer FX Pro (1,99 USD) pre Androidy.

28. septembra: Začiatkom nového týždňa sa ponúka bezplatne napríklad FreeOffice + Elegant Handwriting Fonts 2018 (pôvodne 19,95 USD). Samotný FreeOffice predstavuje voľne dostupnú alternatívu za kancelársky balík Office od Microsoftu. FreeOffice je dostupný pre rôzne platformy.

K tomu sa ako „bonus“ pridáva momentálne bezplatný balík špeciálnych fontov Elegant Handwriting Fonts 2018.

Naopak pre systémy Windows sa ponúka momentálne bezplatne AceThinker Video Editor 1.5.9.10 (39,95 USD). Ide o komplexný editor videí pre rôzne použitie.

27. septembra: Pripomíname aj nové vydanie rubriky Softvérový kútik, v ktorej upozorňujeme na nové či aktualizované aplikácie aj webové projekty či rozšírenia pre webové prehliadače.

27. septembra: Aj na sklonku týždňa sa ponúkajú zaujímavé aplikácie dočasne zadarmo. Okrem iného ide o MSD Passwords 1.60 (pôvodná cena 19 USD). Ide o zabezpečeného správcu našich hesiel pre systémy Windows.

Naopak Lorien Cleaner Pro 1.1.4 (29,95 USD) má zjednodušovať veľmi dôležitú úlohu – ide v podstate o „čističa“ pevných diskov, ktorý zároveň optimalizuje beh operačného systému a tiež chráni naše súkromie.

Pre iOS sa zase ponúka podľa nášho názoru veľmi zaujímavá aplikácia zameraná na zobrazovanie komplexných informácií o počasí – YoWindow Weather (2,99 USD) a pre používateľov Androidov sa naopak ponúka Space Galaxy Wallpaper HD Pro (1,19 USD) na oživenie našej pracovnej plochy.

26. septembra: Dnes sa dočasne zadarmo ponúka napríklad Barcode Reader 11.2.0 (štandardná 19,99 USD). Aplikácia sa špecializuje na čítanie rôznych čiarových kódov, napríklad zo živej webovej kamery, obrázkových súborov či PDF dokumentov.

Naopak hra Karma (9,99 USD) pre systémy Windows je adventúrou, ktorá nás zavedie do značne bizarného sveta, ktorý budeme objavovať.

25. septembra: Dnes sa ponúka zadarmo napríklad Coolcut Super VIP 1.1.2 (pôvodná cena 24,80 USD). Aplikácia pre Windows kombinuje funkcie zachytávania obsahu našej obrazovky (čo môže byť užitočné napríklad pri vytváraní návodov, sprievodcov, hraní hier a zároveň ponúka funkcionality editora videí. Podporovaný je aj 4K obsah.

Pre iOS zariadenia sa dnes dočasne zadarmo ponúka napríklad Tube Browser – Adblocker (2,99 USD), ktorý sa má špecializovať na odstraňovanie bannerov, reklám či ďalšieho „nevhodného obsahu“ z YouTube.

Appka Screenshot Pro 2 (1,99 USD) pre Android zase výrazne zrýchľuje proces vytvárania snímok obrazovky, ich prípadnú úpravu a zdieľanie.

24. septembra: Epic Games Store opäť rozdáva hru zadarmo. Tentoraz ide o pomerne slávny titul RollerCoaster Tycoon 3 Complete Edition. V tejto stratégii, resp. simulácii budeme opäť budovať a spravovať vlastný zábavný park. Ušetriť sa dá cca. 20 eur.

24. septembra: Priniesli sme tiež ďalšie tipy na aktualizovaný softvér, ktorý nie je potrebné inštalovať. KLIK >>>

23. septembra: Dnes sa ponúka dočasne zadarmo napríklad program VEGAS Movie Studio 15 (pôvodná cena 49,99 USD). Ide o komplexnú aplikáciu na vytváranie, resp. úpravu videí.

Využiť je možné celé spektrum rôznych editačných nástrojov, pridať prechodové efekty, titulky či špeciálne efekty. Samozrejmosťou je tiež doriešenie ozvučenia videí, vrátane úpravy existujúcich audio stôp, odstránenia nežiaducich zvukov/elementov, záznam vlastného zvuku („dabing“) a podobne.

Naopak na skrátenie voľných chvíľ sa pre počítače ponúka hra Penguin Bob (5,00 USD). Ide o 3D arkádovú „behačku“, resp. „skákačku“ s tučniakom v hlavnej úlohe.

22. septembra: Dnes zadarmo sa ponúka napríklad WonderFox HD Video Converter Factory Pro 19.2. Je to komplexná aplikácia na konvertovanie video aj audio súborov. Napríklad umožní zmenšiť dané video (bez straty výslednej kvality) alebo naopak previesť SD video do HD kvality. Zaujímavo pôsobí aj konvertor audio súborov so zabudovaným tvorcom zvonení pre mobily.

Pre iPhony či iPady sa naopak ponúka dočasne zadarmo pomerne zábavná hra Duck Life: Adventure (3,99 USD), pre Androidy je to zase zábavno-náučná appka Star Link 2: Constellation (1,00 USD), ktorá sa zameriava na súhvezdia. Cieľom je prepájať jednotlivé hviezdy na oblohe.

22. septembra: Písali sme, že značkový poskytovateľ služieb Tesco mobile začal ponúkať dvojnásobok dát za dobitie kreditu. Podrobnosti v našom článku.

21. septembra: Do pozornosti dávame aj ďalší výber nového softvéru – Nový softvér: Vylepšený prehliadač Opera 71 či chránime si súkromie, doplnený o tipy na webovú appku aj rozšírenia pre webové prehliadače.

21. septembra: Začiatkom nového týždňa sa ponúka dočasne bezplatne napríklad AnyMP4 DVD Ripper 8.0.16 (pôvodná cena 26,25 USD). Ripper sa zameriava na prevádzanie multimediálnych DVD optických diskov do podoby rôznych video/audio súborov. Podporované sú formáty ako MP4, MKV, AVI, FLV, M4V, VOB či MP3.

Appka Sprite Pencil (0,99 USD) pre iOS sa zase špecializuje na vytváranie alebo úpravu takzvaného pixel artu. Samozrejmosťou je podpora tmavého režimu Dark Mode.

Pre Androidy sa ponúka napríklad logická hra RowRow (0,99 USD)

20. septembra: Aplikácia HQ GIF Maker 2.3.5 (pôvodná cena 19,95 USD) pretvára obsah, ktorý sa prehráva na našom displeji, do podoby animovaných GIF súborov. Typickým príkladom môže byť zachytenie nejakých návodov (tutoriálov) do podoby GIF.

Dočasne zadarmo sa ponúka i Crop Busters (9,99 USD). Ide o logickú aj strategickú hru, v ktorej obnovujeme zašlú farmu. Dôležitou časťou hry je spájanie rovnakých predmetov či ničenie drevených krabíc v každej úrovni.

Zároveň na každej úrovni riešime nejakú špecifickú úlohu, napríklad musíme získať zlaté tehličky. Za získané peniaze môžeme kupovať nové vybavenie pre farmu. V hre sú aj rôzne bonusy, ktoré nám uľahčia dosiahnutie cieľa.

19. septembra: Dnes sa dá získať dočasne bezplatne napríklad komplexný softvér NickWare Essential O 1.1.9 (štandardná cena 23,90 USD). Špecializuje sa na celkovú údržbu, monitorovanie stavu a optimalizovanie operačného systému Windows. Cieľom je maximalizovať úroveň stability, zabezpečenia aj svižnosti daného zariadenia.

Momentálne zadarmo sa ponúka aj strategická hra, v ktorej budeme musieť preskúmať okolitý svet v desiatkach rôznych úrovní – Incredible Dracula: Chasing Love (9,99 USD).

18. septembra: Epic Games Store opäť rozdáva zaujímavé hry zadarmo. Tentoraz sa dá získať napríklad druhý diel Watch Dogs (štandardná cena 59,99 eura), taktiež športová hra Football Manager 2020 (54,99 eura) či zábavná platformovka Stick It To The Man! (5,99 eura). Podrobnejšie sme sa ponuke venovali na sesterskom webe HernáZóna.sk. Súčasnú ponuku je možné využiť do 24. septembra.

18. septembra: Dnes sa ponúka zadarmo napríklad aplikácia PDF Conversa 2.0 (štandardná cena 23,71 USD), ktorá sa zameriava na vzájomné konverzie medzi dokumentmi Word (DOC/DOCX) a PDF.

Pre systémy Windows sa ponúka aj jednoduchá hra Virtual Goalkeeper (5 USD), v ktorej si môžeme na vlastnej koži vyskúšať rolu futbalového brankára – na ktorého lietajú lopty zo všetkých strán.

Pre iPhony či iPady sa naopak pre dnešný deň ponúka bezplatne napríklad appka Ray Watermark (3,99 USD). Špecializuje sa na vkladanie rôznych vodoznakov do našich obrázkov, resp. fotografií aj videí. Vkladať môžeme textové aj obrázkové vodoznaky na ochranu našich autorských práv či povedzme QR kódy. Variabilné môžu byť farby textu, fonty, štýly.

Pre Androidy sa zase ponúka napríklad arkádová hra Deadly Jump (1,99 USD).

17. septembra: Dnešná voľne dostupná aplikácia pre Windows aj Apple počítače DearMob iPhone Manager 4.6 (pôvodne 69,95 USD) sa štylizuje do polohy (lepšieho) alternatívneho riešenia pre iTunes. Poslúži napríklad na transfer, zálohovanie, obnovu či správu súborov z iPhonov aj iPadov (iOS/iPadOS).

16. septembra: Dnes sa ponúka dočasne bezplatne napríklad Vidmore Video Enhancer 1.0.6 (pôvodná cena 29,95 USD). Ide o softvér pre systémy Windows, ktorý sa rôznym spôsobom snaží vylepšovať/vylaďovať výslednú kvalitu videí. Napríklad zvýšením pôvodného rozlíšenia, úpravou parametrov, aplikovaním rôznych filtrov či efektov, orezaním či preklopením obrazu.

15. septembra: Aj dnes sa ponúkajú dočasne bezplatné aplikácie. Získať sa dá napríklad produkt Postbox to Outlook Transfer 5.4.0.7 (pôvodná cena 24,95 USD), ktorý exportuje obsah z Postboxu do Outlooku verzií 2019, 2016 aj starších.

Naopak Duplicate File Finder Plus 14.0 (štandardne 29,99 USD) sa zameriava na odhaľovanie a prípadné odstraňovanie/čistenie diskov od duplicitných súborov – tie neraz zaberajú zbytočne voľné miesto.

14. septembra: Ponúkli sme výber nového či aktualizovaného softvéru v ďalšom Softvérovom kútiku – Nový softvér: Hľadáme podobné či duplicitné fotky.

14. septembra: Začiatkom nového týždňa sa dočasne bezplatne ponúka napríklad DoYourData Uninstaller Pro 5.4 (pôvodná cena 14,99 USD). Aplikácia sa špecializuje na kompletné odinštalovanie, resp. odstránenie aplikácií, ale aj rôznych modulov (plug-inov) zo systémov Windows. Čiže bez zanechania nejakých „stôp“ v systéme, ako sú zápisy v registroch, logy či dočasné odkladacie súbory.

Voľné chvíle naopak môže spríjemniť plošinovka Zball (0,99 USD), kde je potrebné zapojiť logické myslenie.

13. septembra: Koncom týždňa sa dočasne zadarmo ponúka napríklad softvér Photo Watermark Studio 2.3.4 (19,95 USD). Zameriava sa na vkladanie vodoznaku do obrázkov, resp. fotografií za účelom ochrany našich autorských práv. Samozrejmosťou je hromadná práca so súbormi.

Príjemným spestrením víkendu môže byť aj logická hra Rune Lord (pôvodná cena 9,99 USD). Bojujeme v nej proti Ľadovému Golemovi. Základný princíp hry spočíva v skladaní (spájaní) kameňov rovnakej farby – samozrejme, v časovom limite.

12. septembra: Opäť pripomíname aj možnosť získania dvojice hier zadarmo, ktoré rozdáva Epic Games Store. Do budúceho štvrtka ide o Railway Empire, kde si môžeme vybudovať vlastné železničné impérium a adventúru Where The Water Tastes Like Wine, v ktorej hráč cestuje krajinou počas Veľkej hospodárskej krízy, zbiera príbehy a podáva ich ďalej. Podrobnosti ponúka sesterský web HernáZóna.sk.

12. septembra: Dočasne bezplatná aplikácia Vulcan PDF Merge PRO 1.0.9 (pôvodná cena 29,95 USD) slúži na spájanie viacerých PDF dokumentov do jedného PDF. K tomu je možné pridať ochranu heslom výsledného súboru. Podporované sú pritom aj šifrované súbory. Aplikácia je pracovať s dávkami PDF.

Mystery Solitaire Arkham's Spirits (štandardná cena 9,99 USD) je naopak hrou pre Windows systémy, ktorá prepája svety kariet a Howard Lovecrafta.

11. septembra: OCR softvér je pri skenovaní a následnom rozpoznávaní textov dôležitý ako soľ. Práve dnes sa dočasne ponúka Text-R Professional 1.100 (pôvodná cena 33,90 USD).

Kým vyššie spomínaný produkt je pre systémy Windows, nasledovná appka Video Enhancer Pro (pôvodná cena 1,99 USD) je určená pre Androidy. Jej úloha je vcelku špecifická. Postará sa totiž o to, aby automaticky upravila (zvýšila) úroveň jasu displeja, pokiaľ práve beží aplikácia slúžiaca na prehliadanie fotiek či povedzme prehrávanie videí. Cieľom je dosiahnuť, aby bol prehrávaný či prehliadaný obsah „živší“ a pestrejší.

Pre Apple zariadenia sa dnes zadarmo ponúka napríklad hra Moto Hero (1,99 USD), ktorá by mala osloviť najmä fanúšikov motoriek a outdooru.

10. septembra: Epic Games Store od dnešného dňa ponúka ďalšie dve hry zadarmo. Tentoraz sa dostalo na dobrodružnú adventúru Where The Water Tastes Like Wine (štandardná cena 19,99 eura), ale predovšetkým na výbornú budovateľskú stratégiu, resp. simuláciu Railway Empire. Mala by osloviť nielen priaznivcov vlakov. Pôvodná cena je 29,99 eura.

10. septembra: Dnešná akcia na dočasne bezplatný softvér by mala osloviť predovšetkým kreatívnych ľudí. Ponúka sa totiž program Color projects 5 (69 USD). Poskytuje celé priehrštie rôznych predvolieb, filtrov či efektov na úpravu/ladenie našich obrázkov a fotografií. Napríklad z pohľadu expozície či farebných kanálov. Aplikácia funguje samostatne alebo ako zásuvný modul pre Adobe Photoshop, resp. Lightroom.

Witches 2 (5 USD) je naopak 3D akčnou hrou z pohľadu prvej osoby. Cieľom je zlikvidovať čo najviac čarodejníc.

9. septembra: Appka Multi-Screen Voice Calculator (0,99 USD) pre Android predstavuje komplexnú kalkulačku s podporou hlasového vstupu v rôznych jazykoch.

Naopak Photo Montage – Foto Grid maker (2,99 USD) sa špecializuje na vytváranie rôznych koláží, podkladových tapiet a podobne. Appka je určená pre Apple zariadenia.

9. septembra: Dnešná aplikácia dostupná dočasne zadarmo sa špecializuje na konverziu videí bez straty pôvodnej kvality obsahu. Podporuje celú škálu formátov – Avdshare Video Converter 7.2.0. Potenciálne sa dá ušetriť 39,99 USD, čo je štandardná cena produktu.

8. septembra: Pokiaľ potrebujete pomôcť s chýbajúcimi, zastaranými či nesprávne fungujúcimi ovládačmi, práve na takéto úlohy má byť zameraná dočasne bezplatná aplikácia Driver Booster PRO 7.6.0. Ušetriť sa dá 22,95 USD.

Naopak mobilná appka Airpod tracker: Find Airpods (pôvodná cena 4,99 USD) pre iPhony aj iPady sa má špecializovať na vyhľadávanie (stratených) AirPods. Prípadne ďalších Bluetooth Low Energy zariadení.

To appka Pedometer – GPS Tracker (2,99 USD) pre Androidy by mala osloviť najmä používateľov holdujúcich rôznym outdoorovým aktivitám.

7. septembra: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad WebAnimator Go (pôvodná cena 29,99 USD). Aplikácia sa zameriava na vytváranie a publikovanie webových animácií, resp. bannerov. Ponúka možnosť uloženia a exportu príslušného HTML5 kódu či export animovaného GIF.

Dočasne zadarmo sa dá získať aj Filme 2.1.1 (59,95 USD). Video editor zvláda prácu s rôznymi filtrami, efektmi, prechodmi, ponúka úpravu napríklad vyváženia bielej farby, jasu či kontrastu a mnoho iného.

Pre iPhony či iPady sa zase ponúka appka alebo lepšie povedané hra Yoopins (0,99 USD). Ide o originálnu športovú hru, ktorá spracováva futbal vo veľmi netradičnej podobe.

Naopak pre Androidy sa ponúka napríklad Rescue Lucy: Fear Escape PRO (0,99 USD) – má ísť o hororovú adventúru, v ktorej riešime rôzne záhady, resp. hlavolamy.

6. septembra: Na sklonku týždňa sa ponúka zadarmo napríklad ThunderSoft Blu-ray Ripper 2.11.18 (štandardná cena 29,95 USD). Softvér slúži na rippovanie, resp. konvertovanie Blu-ray médií do bezstratových video formátov ako MKV alebo MP4.

Za povšimnutie môže stáť aj strategická hra Gnome's Garden: New Home (9,99 USD). Ide o ďalšie pokračovanie z tejto série takzvaných time-management stratégií, v rámci ktorých je potrebné splniť dané úlohy v stanovenom časovom limite.

Dej nadväzuje na predchádzajúcu časť. Po porážke zlého černokňažníka sa princezná s trpaslíkmi vracia do zámku, ktorému prinavrátili pôvodnú podobu. Zlo však celkom nezmizlo, v okolí zámku zostali šedé neúrodné pláne. Hrozí, že obyvatelia zomrú hladom kvôli nedostatku potravy. Princezná sa však dozvie o existencii tajného „Zeleného receptu“, ktorý dokáže súčasný stav zvrátiť s použitím kryštálu večného svetla. Je potrebné ho nájsť. Počas dosahovania cieľa bude potrebné stavať budovy, riešiť existujúce zásoby a tiež používať mágiu.

5. septembra: Opäť pripomíname aj možnosť získania ťahovej stratégie Into The Breach ponúkanej cez Epic Games Store. Podrobnejšie sme sa tomu venovali aj na sesterskom webe HernáZóna.sk. KLIK >>>

5. septembra: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad aplikácia Studio Music Player DX (pôvodne 0,99 USD) pre iPhony či iPady. Appku máme oceniť najmä vtedy, ak využívame slúchadlá EarPods alebo iné podobné modely. Studio Music Player DX si totiž dal za úlohu výrazne vylepšovať výslednú kvalitu zvuku, čím má aj klasické EarPody „premeniť na profesionálne slúchadlá“.

Vo Windows hre Detective Solitaire: Inspector Magic and the Man Without a Face (predtým 9,99 USD) zase preskúmame dve desiatky rôznych lokalít, pričom dôležitú rolu tu bude hrať kartová hra Solitaire.

Aplikácia Rapid Launcher XP (pôvodne 2,99 USD) naopak predstavuje jeden z alternatívnych launcherov pre operačný systém Android. Osloviť chce nízkymi nárokmi na zariadenie, resp. batériu či rôznymi témami.

Za povšimnutie môže stáť aj akcia na GameGuru (pôvodne 19,99 USD). Ide o riešenie určené na vytváranie, hranie aj zdieľanie hier. Má byť vhodné aj pre používateľov prakticky bez akýchkoľvek technických znalostí. Chce to však samozrejme aj nejaký dobrý nápad…

4. septembra: Voľne dostupná aplikácia Pixel Studio 2.17 (29 USD) sa zameriava na vytváranie ikon či iných malých obrázkov. Ponúka komplexné prostredie a mnoho funkcií.

Naopak Leawo DVD Copy 8.3.0.2 (29,95 USD) sa špecializuje na úlohy okolo kopírovania či zálohovania DVD médií. Vrátane vytvárania takzvaných obrazov diskov (ISO súborov).

3. septembra: Epic Games Store počas nasledujúceho týždňa ponúka zadarmo hru Into the Breach (štandardná cena 14,99 eura). Ide o stratégiu od tvorcov FTL, v ktorej nás čaká niekoľko výziev. Zvyšky ľudskej civilizácie sú totiž ohrozené mimozemskými stvoreniami. Spásou sa môžu stať bojové stroje z budúcnosti.

Ponuka platí do 10. septembra, potom prídu na rad tituly Where The Water Tastes Like Wine a najmä Railway Empire.

3. septembra: Skylink zaradil od dnešného dňa do ponuky hudobnú stanicu Mezzo (v SD kvalite). Kanál bude počas septembra dostupný pre všetkých abonentov služby. Neskôr bude v balíčkoch Flexi 10, Kombi a Komplet. KLIK >>>

3. septembra: Dnes sa ponúka dočasne bezplatne napríklad program Privacy Protector for Windows 10 (pôvodná cena 49,99 USD). Zameriava sa na zvýšenie ochrany súkromia používateľov pri práci s operačným systémom Windows 10. Pomáha pri kompletnom blokovaní alebo aspoň filtrovaní údajov, ktoré sú odosielané na servery Microsoftu či iného zberu citlivých dát. Napríklad ide o vyhľadávanie Windows Search, telemetrické údaje, Customer Experience Improvement Program či Cortanu.

Za povšimnutie môže stáť aj akčná hra Awful ruines 2 (5 USD). Ide o strieľačku z pohľadu prvej osoby plnú záškodníckych zombíkov.

2. septembra: Za povšimnutie môže stáť, že Skylink pridal do ponuky nový teleshoppingový kanál. Zároveň všetkým zákazníkom ponúka dve stanice na mesiac – ponuka platí do 29. septembra, TV sa sprístupňujú automaticky. Ide o Epic Drama HD a detskú stanicu Minimax. KLIK >>>

2. septembra: Aplikácia Aiseesoft 4K Converter 9.2.32 (pôvodná cena 39 USD) sa špecializuje predovšetkým na konverziu 4K video obsahu do iných formátov ako Full HD a 720p HD. Podporuje celú paletu formátov, pričom pridáva aj rôzne doplnkové funkcie. Napríklad orezanie, pridanie vodoznaku, prácu s titulkami a podobne.

Na prácu s video obsahom sa špecializuje aj program Photo Editor Pro (pôvodná cena 9,99 USD), však tentoraz určená pre systém Android. Ponúka prácu s textom, filtrami, štetcom, emoji či stickermi.

1. septembra: Aj Ubisoft si pripravil na tieto dni zaujímavú akciu. Konkrétne je možné získať zadarmo kooperačnú akčnú hru The Division. Ponuka je platná do 8. septembra. Ďalšie podrobnosti k akcii prináša sesterský web HernáZóna.sk. KLIK >>>

1. septembra: Potenciálne zaujímavú akciu má aj Antik. Počas celého septembra ponúka detský kanál Minimax pre všetkých jeho televíznych klientov a zároveň platí, že ak si objednáte internetovú TV aspoň na polroka, získate ďalšie 3 mesiace zadarmo. KLIK >>>

1. septembra: Zaujať môže tiež nová ponuka Orangeu platná na tento mesiac – ponúka tri seriálové stanice AXN, AXN White a AXN Black úplne zadarmo. O aktiváciu kanálov nie je potrebné žiadať, prebehne automaticky. KLIK >>>

1. septembra: Upútal aj Netflix, ktorý začal ponúkať vybrané tituly zadarmo – nevyžaduje sa ani registrácia. Cieľom je podľa všetkého takýmto spôsobom nalákať nových predplatiteľov. Na trhu streamovania obsahu totiž začína byť stále tesnejšie, konkurencia stúpa. Predovšetkým s príchodom Disney+. KLIK >>>

1. septembra: Dočasne bezplatne dostupná aplikácia Mango Animation Maker 2.7.7 (pôvodná cena 49 USD) sa špecializuje na čo najjednoduchšie vytváranie rôznych animácií, resp. videí. Nové projekty môžeme vytvárať za pomoci šablón, pričom nové šablóny vieme aj vytvárať. Následne môžeme do projektu pridávať rôzne prvky vrátane textu, hudby či linkov.

31. augusta: Na sklonku augusta sa ponúka zadarmo napríklad aplikácia Spektrel Art 1.1.8 (pôvodná cena 19,99 USD) pre Windows aj Apple počítače. Je určená pre kreatívnejších ľudí. Pomocou rôznych nástrojov, filtrov, resp. efektov môžeme výrazne vylepšiť našej pôvodné obrázky či fotografie – dať im umelecký, či celkom iný nádych. Pracujeme so svetlom, kontrastom či odtieňmi rôznych farieb.

Naopak aplikácia PianoTeacher 2.0.0.1 (29,00 USD) je trochu z iného súdka. Náš počítač by sa mal premeniť na osobného učiteľa hudby, resp. hry na piano. Pripravené sú tu lekcie či cvičenia, nahrávať sa dajú audio súbory aj vokály (s využitím mikrofónu).

31. augusta: Do pozornosti dávame aj nové vydanie rubriky Softvérový kútik. KLIK >>>

30. augusta: Aj na sklonku týždňa sa ponúka rôzny dočasne bezplatný softvér. Upozorňujeme napríklad na aplikáciu PDF Password Remover Pro 2.0 (pôvodná cena 29,95 USD), ktorá sa špecializuje na trvalé odstraňovanie (avšak nie prelamovanie) hesiel či iných reštrikcií (povedzme blokovanie kopírovania obsahu) z PDF dokumentov.

Pre počítače s Windows sa ponúka momentálne bezplatne aj hra Dark Asylum Mystery Adventure (pôvodne 9,99 USD). Ako už názov napovedá, tentoraz budeme riešiť záhadu miestneho ústavu, resp. sanatória – hlavnou úlohou je opäť hľadanie skrytých objektov.

Do pozornosti pre používateľov Androidov dávame aj kolekciu čiernobielych filtrov aplikovateľných na naše fotky s cieľom vytvárať umelecké zábery – Black & White Photo Filters (9,99 USD).

Pre iPhony či iPady sa zase ponúka akčná plošinovka Tiny Runner (0,99 USD).

29. augusta: Aj dnes sa ponúka celkom zaujímavý softvér dočasne zadarmo. Momentálne sa dá napríklad získať iBoysoft Data Recovery Home 3.5 (pôvodná cena 69,95 USD). Ide o špecialistu na obnovu odstránených či stratených dát – buď vymazaných omylom či činnosťou nejakého škodlivého kódu. Aplikácia by mala pomôcť obnoviť dáta aj z nedostupných či poškodených diskových partícií.

Pre používateľov systémov Windows sa ponúka aj akčná vesmírna strieľačka Alien Outbreak 2 (ušetriť sa dá 9,99 USD). Nadväzuje na klasické hry podobného typu, prináša 80 úrovní.

28. augusta: Vytváranie slideshow prezentácií z našich fotiek, resp. obrázkov si zobral za hlavnú úlohu nasledovný program Photo Slideshow Creator Pro 2.9.7, ktorý je momentálne ponúkaný zadarmo. Ušetriť sa dá 29,95 USD. K dispozícii máme čarodejníka, pridávať vieme aj zvukovú zložku. Nechýba výber z rôznych prechodových efektov.

27. augusta: Epic Games Store práve začal ponúkať zadarmo ďalšie zaujímavé herné tituly. Celý týždeň je možné získať hru Hitman s Agentom 47 v hlavnej úlohe. Pôvodná cena je 59,99 eura.

Obchod taktiež rozdáva celú kolekciu cyberpunkovej Shadowrun Collection. Zahŕňa základnú Shadowrun Returns, ako aj Shadowrun Dragonfall – Director Cut a Shadowrun Hong Kong – Extended Edition. Ušetriť sa dá 40 eur. Budúci týždeň pôjde o titul Into The Breach.

27. augusta: Aplikácia PDF Combine 3.5 (pôvodná cena 29,95 USD) sa špecializuje na expresné spájanie (prepájanie) viacerých PDF dokumentov do jedného.

27. augusta: Ponúkli sme ďalší výber z prenosných aplikácií pre Windows. Tentoraz je to napríklad nový Firefox 80 či správca hesiel. KLIK >>>

26. augusta: Aj dnes sa ponúkajú vcelku zaujímavé programy, ktoré sa dajú získať dočasne bezplatne. Napríklad ide o Zeus Image Converter Pro 1.9.1 (pôvodná cena 29,95 USD). Ide o špecialistu na hromadné konverzie obrázkov či fotografií. Podáva pomocnú ruku napríklad vtedy, ak potrebujeme zmeniť veľkosť, premenovať či orezať obrázky, vie tiež exportovať obrázky/fotky do podoby PDF dokumentov, nechýba možnosť prehliadania metadát. Hromadné úpravy sa týkajú aj RAW formátov ako NEF, CR2, ARW a DNG.

Pre systémy Android sa naopak ponúka Alarm Clock: Wakey Premium (pôvodne 5,49 USD). Plní úlohu budíka, osloviť chce nevšednými animáciami, zvukmi budenia, predpoveďou počasia alebo „dovolenkovým režimom“. Zvláda aj rýchlo nastaviť budenie pre krátkodobý spánok/odpočinok po dobu 5 až 120 minút.

Appka Ruler – tape measure length (1,99 USD) pre iPhony či iPady je zase virtuálnym pravítkom pre rôzne účely. Podporuje merania do dĺžky 5 metrov.

25. augusta: Dnes sa bezplatne ponúka napríklad Tipard DVD Ripper 10.0.16 (pôvodná cena 29,95 USD). Špecializuje sa na úlohy okolo konverzie (zálohovania) optických DVD médií do podoby mediálnych súborov s podporou UHD, resp. formátov ako MP4, AVI, MKV, MOV, FLV, WMV či MPG.

Do pozornosti dávame aj strategickú hru pre počítače Space Tower Defense (predtým 5 USD).

Naopak podobne zameraná hra – Castle Defender Premium: Hero Idle Defense TD (pôvodne 1,99 USD) je momentálne dostupná zadarmo pre systémy Android.

Pre iPhony či iPady sa naopak ponúka zadarmo napríklad PDF Max 5 Pro (dá sa ušetriť 4,99 USD), slúžiaci na prácu s PDF dokumentmi – napríklad z pohľadu pridávania poznámok, resp. anotácií, vypĺňania interaktívnych formulárov a podobne.

25. augusta: Do pozornosti dávame možnosť získania hry Serious Sam: The First Encounter, ktorú momentálne rozdáva obchod GOG. Ďalšie informácie ponúka HernáZóna.sk.

24. augusta: Na začiatok tohto týždňa tu máme dvojicu konvertorov. Jednou z momentálne bezplatne dostupných aplikácií je Epubor Audible Converter Win 1.0.10.277 (pôvodne 22,99 USD). Zameriava sa na konverziu audio kníh (s DRM ochranou), získaných z Amazon Audible.com, do iných formátov.

Možno ešte zaujímavejšie však pôsobí akcia na Perfect PDF 9 Converter (12,46 USD). Ide o komplexnú aplikáciu na vytváranie, resp. konvertovanie PDF dokumentov. Ponúka priamu integráciu s Windows Explorerom, Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Visio aj Project) aj OpenOffice.org (Writer, Calc, Impress, Draw, Base, Math). Umožní vytvoriť PDF súbor z prakticky ľubovoľného dokumentu, ktorý je možné v danej aplikácii vytlačiť. K tomu pridáva prehliadač súborov (PDF aj XPS) aj možnosť dodatočnej úpravy PDF – úprava štruktúry dokumentov, pridanie anotácií a podobne.

23. augusta: Aj na sklonku týždňa sa ponúkajú zaujímavé programy zadarmo. Tentoraz sa dá získať napríklad IObit Malware Fighter Pro 8 (pôvodná cena 19,95 USD). Ide o komplexný bezpečnostný program zameraný na odstraňovanie rôznych škodlivých kódov z našich zariadení.

Za povšimnutie však môže stáť aj titul Shadows: Price for Our Sins (pôvodne 9,99 USD), v rámci ktorého budeme riešiť rôzne záhady, hlavolamy a hľadať skryté objekty.

22. augusta: Dnes voľne dostupná aplikácia QR Code Generator 1.0.0 (19,99 USD) plní presne to, čo vyplýva už z jej názvu. Slúži na generovanie takzvaných QR kódov ako aj ich export ako obrázkov. Aplikácia je kompatibilná s Excel, PowerPoint či iným editorom.

Na víkend sa môže hodiť aj nejaká tá hra. Momentálne sa bezplatne ponúka titul Insider Tales: Vanished in Rome (9,99 USD), v ktorom si zacestujeme do Ríma, kde budeme riešiť rôzne záhady a hlavne hľadať skryté objekty. V hlavnej úlohe sa prezentuje inšpektorka Francesca di Porta.

21. augusta: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad aplikácia Batch Image Enhancer Professional 5.6 (pôvodná cena 29,99 USD). Špecializuje sa na hromadné úpravy obrázkov, resp. fotografií. Napríklad z pohľadu úpravy jasu, kontrastu, teploty farieb, aplikovania umeleckých efektov či vloženia vodoznaku.

Aplikácia HaloPDF (pôvodne 0,99 USD) pre iPhony či iPady sa naopak špecializuje na konverziu obrázkov či fotografií do formátu dokumentov PDF. Konverzia prebehne v troch krokoch.

Potešiť by mohli aj hry. Jedna – arkádovka Ape Deactivate Ultimate (štandardná cena 2,99 USD) je určená pre Androidy, nezávislá akčná plošinovnka Planet Jump 2 (2,99 USD) zase pre Windows.

20. augusta: Obchod Epic Games Store ponúka na nasledujúce dni (až do 27. augusta) dvojicu dočasne bezplatných hier. V oboch prípadoch ide o akčné tituly. Jednou z hier je God's Trigger, druhou titul Enter the Gungeon zameraný na preskúmanie (a vystrieľanie) dungeonu. Hra už raz v bezplatnej ponuke bola. Budúci týždeň nás mimochodom čaká Hitman. Téme sa venuje aj web HernáZóna.sk

20. augusta: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad PDF to X 12 (pôvodná cena 39,99 USD). Jeho hlavnou úlohou je konvertovať PDF dokumenty do rôznych iných formátov. Napríklad DOC, RTF, HTML, TXT, JPG či TIF.

19. augusta: Dočasne bezplatná aplikácia Capture Boss 3.2.3 (pôvodná cena 39,95 USD) sa špecializuje na úlohy okolo zachytávania/nahrávania videa alebo audia na našom počítači. Môže ísť napríklad o zachytávanie diania na obrazovke, výstupu z webovej kamery či TV tunera a podobne.

Ďalšia aplikácia pre systémy Windows – MyDraw 4.3 (pôvodne 69 USD) sa naopak špecializuje na vytváranie rôznych diagramov, grafov, máp či inej vektorovej grafiky.

18. augusta: Dnes sa zadarmo ponúka Ant Download Manager Pro 1.19.3 (štandardná cena 24,95 USD). Ide o správcu sťahovania, ktorý by mal urýchliť proces stiahnutia dát. Nechýba ani podpora sťahovania video obsahu z rôznych stránok.

Za povšimnutie môže stáť aj akčná plošinovka Little Dragon (pôvodne 5,00 USD) napríklad na skrátenie voľných chvíľ.

17. augusta: Začiatkom nového týždňa sa bezplatne ponúka napríklad bezpečnostné riešenie Hasleo BitLocker Anywhere Professional 7.8 (pôvodne 39,95 USD). Ponúka možnosť využiť prakticky všetky funkcionality typické pre riešenie BitLocker Drive Encryption na zariadeniach s Windows 10/8/7 Home aj Windows 7 Pro. Šifrovanie BitLocker typicky nie je dostupné na týchto edíciách.

Do pozornosti dávame aj dvojicu programov pre systémy Android. Jedna z nich – Music player Pro 2020 – Audio player (4,99 USD) predstavuje kompaktný a komplexný audio prehrávač. Naopak Audio Recorder PRO (pôvodne 0,99 USD) poslúži na zachytávanie nášho hlasu či iných zvukov vo vysokej kvalite. Nechýbajú rôzne doplnkové funkcie.

16. augusta: Aj koncom týždňa sa ponúka zaujímavý softvér zadarmo. Napríklad ide o program Dimo 4K Video Converter 4.6.1 (pôvodná cena 35,95 USD). Jeho úlohou je čo najefektívnejšie konvertovať 4K (Ultra HD) videá na nižšiu kvalitu 1080p, 720p či SD alebo konvertovať 4K videá do iných formátov.

Za pozornosť môže stáť aj herný titul Secret Journeys Cities of the World (pôvodná cena 9,99 USD), ktorého náplňou je riešiť záhady a najmä hľadať skryté objekty.

15. augusta: Bezpečnostný softvér Hide Files 6.0 (pôvodná cena 15 USD) je dočasne zadarmo. Jeho úlohou je „schovávať“ súbory, resp. celé priečinky na disku. Tie sú uzamknuté a chránené silným šifrovaním. Podporuje aj USB flash disky či pamäťové karty.

Pre Androidy sa dnes zadarmo ponúka napríklad akčné RPG Sudden Warrior Plus (pôvodná cena 0,99 USD), pre iPhony či iPady zase softvér Percolator (pôvodne 0,99 USD), ktorý dokáže pretvoriť fotky na nevšedné multifarebné mozaiky.

14. augusta: Softvér na optimalizovanie fungovania našich počítačov sa vždy môže hodiť. Momentálne sa dočasne bezplatne ponúka Wise Care 365 Pro 5.5.5 (pôvodne 29,95 USD). Spadá medzi programy, ktoré sa starajú o prečistenie diskov počítača, vyladenie fungovania systému, ochranu súkromia aj monitorovanie využívania systémových prostriedkov. Ide o Lifetime licenciu.

Pre používateľov systémov Android sa naopak dnes dočasne bezplatne ponúka Crypto Helper (0,99 USD). Šifrovací nástroj, ktorý môžeme využiť napríklad ako ďalšiu vrstvu ochrany našich dát.

Pre iPhony či iPady sa zase ponúka logická hra pre malých aj veľkých Inch Worm by White Pixels (0, 99 USD).

13. augusta: Dávame do pozornosti, že práve vyšla hra Total War Saga: Troy. Zároveň sa dá prvých 24 hodín získať úplne zadarmo. Podrobnosti nájdete na sesterskom webe HernáZóna.sk.

Epic ďalej rozdáva dve hry, dostupné najbližší týždeň pre registrovaných záujemcov. Ide o Remnant: From the Ashes a The Alto Collection. Prvá je akýmsi hybridom medzi Dark Souls a strieľačkami z pohľadu z tretej osoby. Druhá hra má osloviť športovejšie založených hráčov. KLIK >>>

Na neposlednom mieste sa dá zadarmo získať hra Quake II. Naopak Quake III bude zadarmo budúci týždeň. Podrobnosti a podmienky opäť podrobnejšie popísal web HernáZóna.sk.

13. augusta: Pokiaľ máte záujem previesť svoje (filmové) DVD po podoby súborov na disku, možno sa vám bude hodiť dnešná akcia na softvér Vidmore DVD Monster 1.0.62 (pôvodná cena 39,95 USD). Poslúži práve na konverziu DVD na súbory ako MP4, MKV, AVI, MOV, WMV, FLV, MPG, MP3, M4A, AAC, OGG či WMA.

Za povšimnutie môže stáť aj Apeaksoft iPhone Data Recovery 1.0.98 (55,96 USD), ktorý sa snaží obnoviť zmazané či inak stratené súbory uchovávané na iPhonoch, iPadoch či iPodoch. Typicky môže ísť o rôzne textové dáta, ako napríklad kontakty, poznámky či textové správy alebo o mediálny obsah (audio, video, obrázky).

12. augusta: Dnes voľne dostupný BLACK & WHITE projects 4 (pôvodná cena 99 USD) pre Windows aj Mac počítače by mal osloviť najmä fotografov či kreatívnych ľudí, ktorí pracujú s čiernobielymi fotografiami. Riešenie vie fungovať v podobe samostatnej aplikácie aj ako plug-in pre Adobe Photoshop a Lightroom.

Zaujať môže aj aplikácia Entourage to Outlook Transfer 5.4.0.7 (19,95 USD) na transfer obsahu z e-mailového klienta Microsoft Entourage (pre Mac) do Outlooku 2019, 2016, 2010 či starších.

Za pozornosť môže stáť aj akčná hra Zombie Avengers:(Dreamsky)Stickman War Z (0,99 USD) pre Androidy či špecialista na skenovanie aj vytváranie QR kódov QR Code Reader + (0,99 USD) pre iPhony či iPady.

11. augusta: Dnes sa ponúka zadarmo napríklad aplikácia Video Watermark Maker 1.4 (pôvodne 49,99 USD). Špecializuje sa na vkladanie vodoznaku do našich videí, čím by sme ich mali ochrániť pred nelegálnym kopírovaním.

Za pozornosť môže stáť aj aplikácia LetSketch (0,99 USD) pre systémy iOS/iPadOS, ktorá sa zameriava na úlohy ohľadne kreslenia voľnou rukou, resp. skicovania. Nechýba tu ani možnosť obkreslenia obrysov pôvodného podkladového obrázku (šablóny) a jej následného dotvárania.

Pre systémy Android sa zase dočasne bezplatne ponúka akčná hra Dead Bunker II HD (0,99 USD).

10. augusta: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad Email Detail Archive Business 1.3.0.1 (159 USD), ktorý sa špecializuje na archivovanie elektronickej pošty napríklad z Outlooku či Gmailu do podoby PDF dokumentov.

Naopak aplikácia LiteManager 4.9 (10 USD) slúži na vzdialenú správu (administráciu) počítačov cez internet, resp. lokálnu sieť.

9. augusta: Aktuálne dostupný softvér zadarmo NeatMP3 Pro 3.0.0 (pôvodná cena 20 USD) sa špecializuje na organizovanie audio nahrávok a tiež na komplexnú prácu s tagmi (sprievodnými informáciami) hudobných súborov. Prácu s tagmi sa snaží čo najviac zjednodušiť.

Zaujímavo môže pôsobiť aj momentálne bezplatná hra Secret Empires of the Ancient World (pôvodne 9,99 USD). Cieľom je prebádať vzácne artefakty či poklady dávnych civilizácií.

Stále tiež prebieha takzvaný voľný víkend, v rámci ktorého si môžete bezplatne vyskúšať hru Borderlands 3, píše náš sesterský web HernáZóna.sk. Zoznam platforiem a termínov, na ktorých voľný prístup ešte prebieha a kedy skončí, je nasledovný:

  • Steam – streda 12. augusta o 19:00
  • PlayStation 4 – nedeľa 9. augusta o 18:00
  • Stadia – pondelok 10. augusta o 18:00

Voľne dostupná je celá hra bez obmedzení.

8. augusta: Dnes sa ponúka dočasne bezplatne napríklad softvér AV Voice Changer Software 7.0.68 (pôvodne 29,95 USD), ktorý má v hlavnom popise práce zaujímavú úlohu – špecializuje sa na zmenu nášho hlasu (z rôznych dôvodov) v reálnom čase. Napríklad môžeme „rozprávať ako robot“ či zmeniť mužský hlas za ženský či naopak.

Na víkend sa môže hodiť aj nejaká tá hra. Aktuálne sa ponúka ďalší pomerne zaujímavý titul z palety hier, kde riešime hádanky a hľadáme skryté objekty – Letters from Nowhere (pôvodne 9,99 USD).

Ešte väčšiu „lahôdku“ však má pripravenú obchod Humble Store. Tento víkend dočasne rozdáva (registrovaným používateľom) zadarmo závodnú hru F1 2018 od Codemasters. Obchod má viac-menej len jedinú podmienku – ak sa prihlásime na odbery jeho newsletteru.

Ako býva typické u podobných akcií od Humble Store, následne po využití ponuky môžeme očakávať e-mail s možnosťou uplatnenia kľúča na Steame. Platnosť kľúčov vyprší 17. augusta.

7. augusta: Skylink ponúka dokumentárnu TV stanicu v HD kvalite na celý august pre všetkých. Ide o National Geographic HD. KLIK >>>

7. augusta: V článku na HernáZóna.sk sme podrobnejšie rozoberali masívny výpredaj. Získať sa dá mnoho titulov vo výraznej zľave. Ponuka platí do 16. augusta. KLIK >>>

7. augusta: V rámci dnešného dňa sa bezplatne ponúka napríklad program Aquarella 1.38 (pôvodná cena 19,99 USD) pre Windows aj Apple počítače. Vo svojej podstate ide o grafický program, ktorý pretvára naše obrázky, resp. fotografie rôznych akvarelov. Ponúka bohaté nastavenia s cieľom dosiahnuť požadovaný výsledok.

Naopak Epic Games Store v rámci bezplatnej akcie ponúka dve hry. Jednou z nich je Wilmot's Warehouse zameraná na riešenie logických hádaniek a druhou je akýsi herný sitcom (animovaná adventúra) 3 out of 10, EP 1: „Welcome To Shovelworks". Tituly sú bezplatne dostupné k získaniu do budúceho štvrtka.

6. augusta: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad Dimo 8K Player 4.6.1 (pôvodne 35,95 USD). Ide o komplexný prehrávač multimediálneho obsahu, špeciálne zameraný na prehrávanie Blu-ray / DVD diskov či H.265/HEVC 4K video obsahu. Podporuje aj možnosť vytvárania animovaných GIF (vhodných na ďalšie zdieľanie), vytváranie záložiek pre neskoršie sledovanie daného videa či na rýchly návrat k určitému bodu a podobne.

Za pozornosť môže stáť aj aktuálna ponuka obchodu GOG.com, ktorý priamo na svojej hlavnej stránke (registrovaným používateľom) ponúka možnosť bezplatného získania hry The Witcher: Enhanced Edition od CD Projekt RED. Ponuka platí nasledujúce hodiny.

Currently on staycation or just looking for the next great adventure to embark on?
Why don’t we surprise you with The Witcher 1 giveaway then?? í ½í¸
Grab it for FREE within the next 12h!
Don’t miss out í ½í±‰ https://t.co/3PwykqFs5t pic.twitter.com/KSddE3HIxQ

— GOG.COM (@GOGcom) August 6, 2020

5. augusta: Aktuálne bezplatne dostupná aplikácia Leawo Prof. DRM Video Converter 3.1.0 (pôvodná cena 19,95 USD) sa špecializuje na odstránenie DRM ochrany a následnú konverziu M4V videí (dostupných cez iTunes od Apple) do podoby MP4 súborov bez DRM.

S produktmi Apple má nemalý súvis aj aplikácia WinX Mediatrans 7.0 (pôvodne 59,95 USD). Sústreďuje sa na správu, transfer či zálohovanie súborov v rámci iOS zariadení. Verzia 7 už podporuje aj testovacie zostavenia iOS 14.

4. augusta: Tentoraz by sme upozornili na dočasne bezplatný softvér WinToHDD Professional 4.4 (pôvodne 29,95 USD), ktorý sa špecializuje na inštalovanie, preinštalovanie či klonovanie operačných systémov od Windows Vista a vyššie bez nutnosti práce s inštalačným USB kľúčom či optickým médiom.

Z povšimnutie môže stáť aj pokročilá kalkulačka pre systém Android – NT Calculator – Extensive Calculator Pro (pôvodne 2,99 USD) či Stream – Cloud Music Player (štandardne 1,99 USD) pre iPhony alebo iPady. Hudobný prehrávač využíva cloudovú službu, kde budú uchovávané naše nahrávky (ako Box, Dropbox, Google Drive, OneDrive aj Yandex) a následne sa stará o ich prehrávanie. Podporovaný je však aj off-line režim prehrávania.

3. augusta: Pre dnešný deň sa ponúka dočasne zadarmo napríklad FolderIco 6.2.1 (19,99 USD). Aplikácia umožní podľa tvrdenia autorov zmeniť ikonu v podstate každého priečinka vo Windows. Čo môže pomôcť zlepšiť orientáciu používateľov v systéme.

Za pozornosť však môže stáť aj aplikácia Photos Cleaner – Duplicate pre iPhony či iPady. Appka s pôvodnou cenou 4,99 USD sa špecializuje na vyhľadávanie a odstraňovanie duplicitných obrázkov/fotiek či videí, ktoré môžu zbytočne zaberať neraz aj veľký priestor na vnútornom disku.

Naopak Age of Thrones (pôvodne 1,26 USD) pre Android je hrou typu „tower defense“. Brániť sa budeme proti hordám trolov, drakov či orkov.

2. augusta: Aj na sklonku týždňa sa ponúkajú vcelku zaujímavé aplikácie dočasne zadarmo. Napríklad AVIToolbox 2.8.6 (pôvodná cena 14,99 USD) pre systémy Windows sa špecializuje na rôzne úlohy s video súbormi: napríklad ich rozdelenie, extrahovanie zvukovej stopy, zachytávanie obrázkov z videí a podobne.

Za vyskúšanie môže stáť aj dočasne bezplatná appka pre systémy Android – superDisplay (19,99 USD) pretvorí naše mobilné zariadenie (telefón či tablet) na externý „USB displej“ pre náš počítač.

PhotoPhix (pôvodne 0,99 USD) pre iPhony či iPady je zase aplikáciou, ktorá sa špecializuje na vytváranie koláží, pridávanie rámov do našich fotiek/obrázkov, clipartov, „nálepiek“ či ďalších efektov.

1. augusta: Dnešná dočasne bezplatná aplikácia Text Paster 1.10 (pôvodná cena 24,95 USD) sa špecializuje na vkladanie (aj formátovaného) textu do rôznych programov či textových polí. Môžeme si tak dopredu vytvoriť napríklad šablóny, oslovenia, všeobecné odpovede a podobne. Vkladaný text môže obsahovať aj aktuálny dátum/čas. Vkladanie môže prebiehať výberom z kontextového menu alebo klávesovou skratkou.

Hra Magic Encyclopedia First Story (pôvodne 9,99 USD) nás naopak zavedie do sveta mágie a záhad. Mladá dáma hľadá svojho strateného brata, počas svojho putovania musí riešiť rôzne hádanky či hľadať skryté objekty. Osloviť by mala aj ručne vytvorená grafika.

1. augusta: Písali sme, že Orange ponúka na mesiac viaceré platené TV pre všetkých klientov. V článku sme priniesli aj zoznam. KLIK >>>

31. júla: Obchod Epic Games Store stále pokračuje vo výpredaji, ktorý potrvá do 6. augusta. Zároveň do 6. augusta sa dajú bezplatne získať hneď tri hry: 20XX, Barony a Superbrothers: Sword & Sworcery EP.

31. júla: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad Abstract Curves 1.190 + Bonus Presets Pack (pôvodná cena 19,95 USD). Ide o „generátora obrázkov“, ktorý umožní vytvárať napríklad podkladové tapety pomocou kombinácie a komplexného nastavenia rôznych tvarov, efektov či mixu farieb. AbstractCurves funguje celkom samostatne alebo aj ako doplnok (plug-in) pre známe grafické programy typu Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Elements, Corel Paint Shop Pro, IrfanView – s podporou .8bf súborov.

Zaujať by mohol aj program Audials TV Recorder 2020 (19,90 USD), slúžiaci na sledovanie aj nahrávanie TV obsahu, resp. živých streamov aj podcastov.

30. júla: Pokiaľ vám klasický Poznámkový blok (Notepad) nestačí, momentálne sa dočasne zadarmo ponúka textový editor s mnohými doplnkovými funkciami – Text Edit Plus 6.8 (pôvodne 15 USD). Editor sa stále zameriava najmä na úpravy „čistého textu“ či zdrojových kódov, no prináša napríklad možnosť expresného vkladania času/dátumu, prácu s režimom na celú obrazovku, vie importovať obrázok ako text (takzvaný ASCII art), prípadne ponúka zaujímavé štatistiky pre daný textový dokument – napríklad ráta počet použitých slov/výrazov a podobne.

Druhá dnešná aplikácia je Game Fire 6.5.3 Professional (pôvodne 17,95 USD). Hoci férovo nesľubuje žiadne zázraky, mala by pomáhať vylepšovať celkovú svižnosť spúšťania a behu hier na danom zariadení. Dosahuje sa to rôznymi metódami, vrátane efektívnejšieho riadenia a priraďovania dostupných systémových prostriedkov (výkonu procesora, dostupnej pamäte), znižuje prioritu pre „nepotrebné“ procesy bežiace na pozadí a podobne. Game Fire zároveň v reálnom čase ponúka aj informácie o „zdravotnom stave“ daného systému.

29. júla: Pre dnešný deň upozorňujeme napríklad na akciu dočasne bezplatného produktu Bitwar PDF Converter 3.5.2 (pôvodne 9 USD). Ide o aplikáciu zameranú na obojstrannú konverziu z/do PDF dokumentov, pričom dokáže pracovať s dokumentmi Office, HTML aj obrázkami ako JPEG, PNG a GIF. Medzi doplnkovými funkciami nájdeme rozdeľovanie/rotovanie PDF, spájanie PDF či kompresiu dokumentov.

Ďalej by sme upozornili na akčnú plošinovku zasadenú do prehistorického sveta. Titul StoneBack | Prehistory | PRO (pôvodne 1,99 USD) je určený pre Androidy.

Naopak Cake Crush – Match 3 Game (2,99 USD) je vtipná hra pre Apple zariadenia, hlavnú rolu tu hrajú cukrovinky.

28. júla: Dnešná dočasne bezplatná aplikácia Gmail to Outlook Transfer 5.4.0.5 (pôvodne 19,95 USD) sa špecializuje na čo najjednoduchšie prenosy (exporty) korešpondencie z Gmailu do Outlooku. Všetko by malo prebehnúť v rámci pár jednoduchých krokov.

Do pozornosti dávame aj aplikáciu WinX DVD Copy Pro 3.9.3 (štandardná cena 59,95 USD), ktorá poslúži na komplexné zálohovanie optických DVD médií. Tým sa vyhneme prípadnej strate dát (súbory či povedzme filmy) napríklad pri ich neskoršom mechanickom poškodení.

27. júla: Písali sme tiež o tom, že Swan ponúka TV na polroka zadarmo. Má to však svoj háčik: Platí to, ak si ju vezmete s internetom. KLIK >>>

27. júla: Začiatkom týždňa sa ponúka dočasne zadarmo napríklad aplikácia DMclone 1.0 pre systémy Windows aj Apple počítače. Pôvodná cena je 29,95 USD. Aplikácia sa špecializuje na úlohy okolo klonovania obsahu jedného disku na druhý. Čo využijeme napríklad pri kúpe nového disku, ktorý budeme chcieť využiť v súčasnom počítači – bez zložitého inštalovania a nastavovania.

Pre používateľov Androidov sa naopak ponúka dočasne bezplatne titul Survivalist: invasion PRO (pôvodne 0,99 USD). Ide o hru s RPG prvkami, v ktorej je hlavným cieľom prežiť. Dej je zasadený do prostredia tropických ostrovov, ktoré sú „rajom“ len na prvý pohľad.

Pre iOS sa zase ponúka aplikácia YoWindow Weather (2,99 USD), ktorá zobrazuje informácie o počasí. Má sa pritom prispôsobovať danému počasiu v lokalite – pokiaľ prší vonku, pršať má aj v samotnej appke.

Pripomíname aj nové vydanie rubriky Softvérový kútik, v rámci ktorej sme okrem iného predstavili slovenský projekt Pexeso či pomocníka MonitorInfoView. KLIK >>>

26. júla: Na záver tohto týždňa sa dočasne bezplatne ponúka napríklad aplikácia TogetherShare Data Recovery Pro 7.1 (pôvodná cena 69,95 USD). Jej úlohou je podávať pomocnú ruku pri obnove odstránených dát – či už náhodne zmazaných alebo povedzme činnosťou nejakého škodlivého kódu. Obnovovať vie dáta z pevných aj výmenných diskov, ako sú napríklad USB kľúče.

Zaujať by mohla aj hra Princess House Cleaning (pôvodne 9,99 USD) určená pre malých aj väčších. Cieľom je hľadať skryté objekty a riešiť hádanky.

25. júla: Pre dnešný deň sa ponúka bezplatne napríklad generátor čiarových kódov, ale aj QR kódov Barcode Generator 6.2 (pôvodná cena 19,99 USD). Vytvára rôzne typy kódov – 1D, 2D kódy (Code128, Code39, PDF417, Datamatrix), resp. QR kódy. Je kompatibilný s Excel, PowerPoint či ďalšími editormi.

Niekomu sa tiež môže hodiť aplikácia pre iOS: Whitecam – White is Beautiful (pôvodne 0,99 USD). Ide v podstate o editor grafických súborov, ktorý sa špecializuje na prácu s bielou farbou, resp. jej čo najlepšie vyladenie/vyváženie na obrázkoch či fotkách.

Pre systémy Android sa naopak ponúka aplikácie RAM & Game Booster by Augustro (0,99 USD), ktorej hlavnou úlohou je optimalizovať a čistiť operačnú pamäť RAM.

Do pozornosti dávame aj platformovku s riešením logických hádaniek OIO: The Game (9,99 USD).

24. júla: Pre dnešný deň sa ponúka dočasne bezplatne napríklad Dimo DVDmate 4.6.1 (pôvodná cena 49,95 USD). Špecializuje sa na komplexné úlohy okolo konverzie optických DVD médií do podoby video/audio formátov. Nechýba tu ani zabudovaný prehrávač DVD.

Zaujať môže aj hra Defence to death (5,99 USD), ktorá spadá medzi tituly „Tower Defence“. Cieľom je tak ubrániť naše sídlo (náš hrad) pred nepriateľmi – monštrami.

Pripomíname tiež, že obchod Epic Games Store momentálne (až do 30. júla) rozdáva zadarmo zaujímavú akčnú hru Next Up Hero (19,99 eura) a tiež zaujímavú sci-fi adventúru Tacoma (pôvodná cena 16,99 eura). Tejto téme venuje aj sesterský web HernáZóna.sk.

Zároveň až do 6. augusta prebieha letný výpredaj hier – za výrazné zľavy sa dajú získať rôzne zaujímavé „kúsky“, ako Sid Meier's Civilization VI či Assassin's Creed Odyssey.

23. júla: Pre dnešný deň sa ponúka zadarmo napríklad balík fontov – 40 Creative Fonts (pôvodne 29 USD), čo by mali oceniť najmä kreatívni ľudia, povedzme pri vytváraní obchodných značiek, pozvánok, prezentácií a podobne.

Pre používateľov iPhonov či iPadov sa ponúka dočasne bezplatne napríklad projekt Earth 3D+ (pôvodne 0,99 USD). Cieľom projektu je ponúknuť 3D animácie planét našej Slnečnej sústavy s tým, že každá planéta sa zobrazuje samostatne. Nechýba tu možnosť jej rotácie či zoomovania.

Naopak pre používateľov Androidu sa dočasne bezplatne ponúka napríklad akčné taktické RPG – Assassin Lord: Idle RPG (BUFF) s pôvodnou cenou 2,59 USD.

22. júla: Dnes sa ponúka dočasne zadarmo napríklad softvér AnyMP4 Screen Recorder Professional 1.3.8 (pôvodná cena 19,95 USD), ktorý sa špecializuje predovšetkým na zachytávanie videí rôzneho druhu. Typicky si môžeme zachytiť video z našej činnosti na pracovnej ploche systému (napríklad pre rôzne inštruktáže), zachytiť môžeme priebeh on-line konferencií, hovorov či iného streamovaného obsahu – v tomto smere však pozor na autorské práva.

Za povšimnutie môže stáť aj aplikácia My Sketch – Pencil Sketches (pôvodne 1,99 USD) pre iPhony či iPady. Zameriava sa na čo najjednoduchšiu transformáciu našich fotiek, resp. obrázkov do podoby ako keby boli nakreslené ceruzkou. Na výber máme rôzne formy skíc, nechýba ani možnosť zdieľania výsledkov cez sociálne siete.

Naopak pre Androidy sa dnes ponúka napríklad Space Shooter: Alien vs Galaxy Attack (Premium) s pôvodnou cenou 0,99 USD. Ide o jednu z verzií vesmírnych strieľačiek, ktoré používateľov zabávajú už celé desaťročia.

21. júla: Pre dnešný deň sa ponúka dočasne zadarmo pomerne zaujímavý pomocník, ktorý pretvára video súbory na animované GIF – ThunderSoft Video to GIF Converter 3.0 (pôvodná cena 19,95). Podporuje formáty ako MP4, AVI, MPEG, WMV, FLV, MOV, VOB, MKV či RMVB.

Za povšimnutie stojí aj voľne dostupná hra Ant Force. Ide o bojovku, v ktorej hlavnú rolu hrajú mravce. Titul ponúka aj režim súboja hráč proti hráčovi. Zrejme najviac by mohla hra pripomínať tituly ako Worms.

20. júla: Voľne dostupný softvér na dnešný deň Leawo iTransfer 2.0.0.4 (pôvodná cena 29,95) sa špecializuje na komplexné úlohy okolo transferu dát medzi iOS zariadeniami a počítačmi – v podstate má ísť o alternatívu za balík iTunes. Rieši transfer aplikácií, hudby, filmov, zvonení, e-kníh či fotiek. Resp. poslúži na zálohovanie iPhonov, iPadov alebo iPodov.

Zaujať by mohol aj voľne dostupný špecialista na správu/organizovanie našich poznámok, pripomienok, úloh a podobne – AllMyNotes Organizer Deluxe 3.35 (pôvodne 34 USD). Obsahuje textový editor, podporu pre automatické dokončovanie, využitie kalkulačky priamo v texte, automatické zálohovanie či export dát do rôznych formátov.

19. júla: Do pozornosti dávame aj výber nového softvéru – Vylepšený správca pošty Thunderbird či opravy pre počítače

19. júla: Momentálne bezplatný softvér Vov Sticky Notes 5.7 (pôvodne 9,99 USD) je v podstate digitálna náhrada za klasické žlté lístočky, ktorými sme si zvykli pripomínať dôležité udalosti či termíny.

Hodiť sa môže aj momentálna akcia na Windows Product Key Finder Personal 2020 (pôvodne 29,95 USD). Softvér má slúžiť na obnovu stratených či zabudnutých licenčných kľúčov pre Windows, Office aj ďalší softvér.

Na neposlednom mieste sa dá bezplatne získať hra Psycho Train (pôvodne 9,99 USD) z dielne ToomkyGames. Opäť riešime hádanky a hľadáme skryté objekty.

Možno tiež stojí za povšimnutie, že tento víkend (presnejšie do pondelka večera) beží akcia voľného prístupu pre hru Ghost Recon Breakpoint. Môžeme si ju tak vyskúšať úplne zadarmo. Podrobnosti prináša sesterský web HernáZóna.sk.

To isté platí aj o taktickej strieľačke Hell Let Loose, ktorú si taktiež môžeme zahrať do pondelka večera bezplatne. Ďalšie podrobnosti >>>

18. júla: Aj v sobotu máme tip na zaujímavý softvér dočasne zadarmo. Momentálne sa ponúka produkt Video to EXE Converter 1.0.0.31 (pôvodná cena 19,90 USD), ktorého úloha v podstate vyplýva už z jeho názvu: konvertuje video súbory rôzneho formátu do podoby spustiteľných (EXE) súborov. Podporuje formáty ako WMV, MOV, MPG, MPEG, MPE, AVI, ASF, ASX, QT, MP4, MPEG-4, FLV, TS, 3GP, FLI, M1V, M2V aj MJPG. Získaná licencia je trvalá.

Získať sa dá aj zaujímavá hra Jewel Quest Mysteries: Curse of the Emerald Tear (pôvodne 9,99 USD). Ide o ďalšie vydanie z celej série titulov, v rámci ktorých musíme hľadať skryté objekty či riešiť rôzne logické hlavolamy (viac či menej zložité).

Upozorňujeme tiež, že obchod GOG momentálne rozdáva ťahovú stratégiu Warhammer 40,000: Rites of War zadarmo. Ďalšie informácie ponúka sesterský web HernáZóna.sk.

17. júla: Pre piatok tu máme napríklad dočasne bezplatný AceThinker Video Master 4.8.2 (štandardná cena 29,95). Ide o komplexný balík na úpravu video/audio obsahu pre Windows aj Apple počítače. Či už ide napríklad o konverziu, základné editovanie, ale aj zachytávanie (zaznamenávanie) obsahu.

Pre mobilné zariadenia sa zase dočasne zadarmo ponúka napríklad Sudoku Deluxe VIP (pôvodne 1,99 USD) pre systémy Android či logická hra Super Puzzle Dots (pôvodne 0,99 USD) pre iPhony.

Od včerajšieho podvečera tiež obchod Epic Games Store rozdáva zaujímavé akčné RPG Torchlight II. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali na našom webe HernáZóna.sk.

16. júla: Pre dnešný deň tu máme dve celkom zaujímavé aplikácie pre systémy Windows. Dočasne bezplatne sa ponúka Easy Photo Unblur 4.0 (pôvodne 24,99 USD). Špecializuje sa na vylaďovanie výslednej kvality našich fotiek, čo sa týka odstraňovania šumu aj doostrovania rozmazaných, resp. neostrých objektov.

Za povšimnutie stojí aj Dimo MKV Video Converter 4.6.1 (pôvodne 27,95 USD), ktorý poslúži na konverziu videí MKV do iných formátov, ako napríklad MP4, MOV, AVI, H.265 – s cieľom následne zjednodušiť ich úpravu, prehrávanie či zdieľanie. Napríklad ak používame softvér, ktorý daný formát natívne nezvládne.

15. júla: Pre dnešný deň sa ponúka dočasne bezplatne program Focus Projects 4 (pôvodne 69 USD) pre Windows aj Apple počítače. Program sa špecializuje na zlepšenie hĺbky ostrosti našich snímok, zároveň ponúka prvky na retušovanie rôznych chýb či vyladenie farebného podania makrofotografií.

Za pozornosť môže stáť aj hra THE NED BALLS (pôvodne 0,99 USD), ktorej cieľom je ovládať loptičku a prekonávať rôzne sofistikované prekážky – a podľa možnosti za čo najkratší čas. Neraz je potrebné zapojiť logiku.

14. júla: Na dnešný deň sa ponúka dočasne zadarmo napríklad softvér EZBurner 1.0.1.41 (pôvodne 39,95 USD). Špecializuje sa na rôzne úlohy súvisiace s napaľovaním (archivovaním) dát na optické médiá. Umožňuje aj pracovať s obrazmi diskov či formátovať prepisovateľné optické médiá.

Pre používateľov iPhonov či iPadov sa naopak ponúka plne nastaviteľný kalendár Week Calendar Pro (pôvodne 1,99 USD) a pre mobilné systémy Android sa dá zase získať Shuttle+ Music Player (štandardne 1,49 USD), komplexný audio prehrávač.

13. júla: Dnes sa dá dočasne bezplatne získať aplikácia CareUEyes 1.1.24.2 (4,99 USD), ktorá sa stará o naše oči. Či už ide o filtrovanie takzvaného modrého svetla, kontrolu jasu displeja nášho zariadenia alebo pripomienkovanie prestávok, ktoré by sme mali robiť pri našej práci.

Pre používateľov zariadení s Androidom sa naopak ponúka Black & White Photo Filters (pôvodne 9,99 USD). Čiernobiele filtre je možné aplikovať na fotky zachytené fotoaparátom zariadenia či iné obrázky. Cieľom je vytvoriť efektné a možno až umelecké snímky.

Pre iOS sa zase ponúka napríklad titul TeamJumpers: Lonesome Square. Ide o prerábku pôvodnej PC/Mac hry Game TeamJumpers, ktorá však nepodporuje režim dvoch hráčov. Namiesto tímovej práce je tak viac zameraná na samotnú stratégiu.

12. júla: Pripomíname aj výber zaujímavého softvéru, ktorého nové verzie sa objavili v poslednom období. Zároveň sme vyskúšali pomocníka WriteYours na prácu s textom či webovú appku Notepad. KLIK >>>

12. júla: Aj v nedeľu sa ponúka zaujímavý softvér zadarmo. Okrem iného môžeme najnovšie bezplatne získať program PhotoToFilm 3.9.3 (pôvodne 14,99 USD), ktorý sa postará o vytvorenie videí (alebo skôr prezentácií) z našich obrázkov, resp. fotografií. Umožňuje pracovať s populárnymi formátmi, pridávať audio stopy (MP3), konfigurovať prechodové efekty a podobne.

Bezplatne sa taktiež ponúka herný titul Paranormal Pursuit: The Gifted One. Ide o typ adventúry, v ktorej prehľadávame dané lokality a nachádzame skryté objekty či riešime logické hádanky.

11. júla: Na víkend sa môže hodiť nejaká tá hra zadarmo. Aktuálne sa ponúka bezplatne titul Lost Artifacts Collector's Edition (pôvodne 19,99 USD). Ide o budovateľskú stratégiu, kde musíme plniť rôzne úlohy.

Naopak momentálne bezplatný softvér Ultimate eBook Converter 3.0.12 (pôvodne 24,99 USD) sa špecializuje na úlohy okolo konverzie aj dešifrovania (odstraňovania DRM ochrany) elektronických kníh rôznych formátov, resp. z rôznych zdrojov. Napríklad z Amazon Kindle, Kobo, Sony, Google Play či Barnes and Noble Nook.

10. júla: Momentálne bezplatne dostupný softvér KeepSolid VPN Unlimited (pôvodne 34,99 USD) plní rolu kompletnej VPN s cieľom pracovať s internetom čo najviac anonymne, bezpečne a bez prípadných reštrikcií obsahu. Softvér podporuje nielen Windows, ale aj Apple počítače.

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale aj v mobilných telefónoch začína byť stále dôležitejšie, koľko máme k dispozícii operačnej pamäte. Momentálne bezplatný program Your Ram Booster Pro (0,99 USD) by mal zaistiť, aby sme mali voľnej pamäte vždy čo najviac.

Pre iPhony či iPady sa zase dočasne zadarmo ponúka aplikácia Compass Easy (0,99 USD) plniaca rolu vyplývajúcu už z jej názvu – ide o kompas.

10. júla: Ako obchod Epic Games Store naznačoval už minulý týždeň, od včerajšieho podvečera ponúka možnosť bezplatného získania hneď trojlístka hier. Budú sa ponúkať do ďalšieho štvrtka. Ide o tituly Killing Floor 2, Lifeless Planet a The Escapists 2.

Killing Floor 2 je zrejme najznámejšou alebo „najhodnotnejšou“ hrou z tejto trojice, nadväzuje na úspech predchodcu. Ide o akčnú hru v ktorej musíme čeliť celej armáde zombíkov. Našťastie, nemusíme im čeliť sami, hra podporuje aj kooperačný režim pre viacerých hráčov.

Lifeless Planet je zase 3D akčná adventúra s astronautom v hlavnej úlohe. Cieľom je okrem iného preskúmať pustú a neobývateľnú planétu (aspoň na prvý pohľad), ako aj vyšetriť nečakaný objav na opustenej ruskej vesmírnej kolónii.

Cieľom hry The Escapists 2 je naopak uniknúť z rôznych druhov väzení. Aj tu poteší možnosť kooperačného módu.

9. júla: Po krátkej dobe sa opäť ponúka dočasne zadarmo špecialista na obnovu stratených či (nedopatrením) odstránených dát. Tentoraz sa dá získať Apeaksoft Data Recovery 1.2.12 (pôvodná cena 31,96 USD). Potenciálne vie dáta obnoviť nielen z pevných diskov, ale aj vymeniteľných médií ako sú USB kľúče či pamäťové karty.

Pre používateľov systému Android sa ponúka bezplatne program Stock Value Analyzer Pro (pôvodne 4,99 USD), ktorý by mal podávať pomocnú ruku investorom – z pohľadu sledovania vývoja kurzov akcií a ich analýzy.

Používatelia iPhonov či iPadov zase môžu momentálne bezplatne získať aplikáciu AR Measure (0,99 USD), ktorá meria všakovaké dĺžky, resp. vzdialenosti len s použitím nášho mobilného zariadenia.

8. júla: Heslá, aj ich čo najlepšia ochrana, patria medzi základné činnosti (alebo by aspoň mali patriť) na počítačoch. Práve na tieto úlohy sa špecializuje dnešný dočasne bezplatný softvér Steganos Password Manager 20 (dá sa ušetriť 24,95 USD). Spravuje heslá, generuje nové a silné heslá či ich automaticky vkladá na príslušné webové stránky.

Pre používateľov zariadení so systémom Android je tu naopak momentálne bezplatná arkádovka (plošinovka) Minecart Maniac (pôvodne 0,99 USD), v ktorej hlavným cieľom je – prežiť.

Pokiaľ máte radi Tetris a zároveň disponujete zariadením iPhone či iPad, aktuálne sa ponúka zadarmo variácia na túto legendárnu logickú hru – Block vs Block II (pôvodne 2,99 USD).

8. júla: Písali sme, že Ubisoft bude rozdávať Watch Dogs 2 zadarmo. Má to však jeden „háčik“. Viac v našom článku. KLIK >>>

7. júla: Šikovný pomocník Vidmore DVD Creator 1.0.12 (pôvodná cena 39,95 USD) sa dá momentálne získať zadarmo. Poslúži na vytváranie video/filmových DVD či Blu-ray diskov z našich video súborov.

Hodiť sa však môže aj iCal Widget, resp. Week Calendar Widget Pro pre systémy iOS (pôvodne 1,99 USD), ktorý umožní zobrazovať udalosti v našom kalendári bez toho, aby sme vôbec odomkli zariadenie.

Riešenie Simple Photo Widget (pôvodne 0,99 USD) pre systémy Android naopak zabezpečí umiestnenie nášho (osobného) obrázku či fotografie z galérie priamo na domovskú obrazovku.

7. júla: Teraz niečo pre fanúšikov hier. Titul Mortal Shell má pokračovať po stopách slávneho Dark Souls. Momentálne sa dá vyskúšať zadarmo. „Privíta nás“ pochmúrny svet so svojou nadpriemernou náročnosťou. KLIK >>>

6. júla: Na dnešný deň sa ponúka dočasne zadarmo aj program Aiseesoft Data Recovery 1.2.20 (pôvodná cena 24,97 USD). Špecializuje sa na predovšetkým na obnovu na prvý pohľad stratených, resp. odstránených súborov z pevných či výmenných diskov (ako sú USB kľúče a podobne). K odstráneniu dát pritom mohlo dôjsť napríklad nedopatrením či povedzme činnosťou škodlivých kódov.

Za povšimnutie môže stáť aj aplikácia Alarm Clock N1 (pôvodne 0,99 USD) pre iOS, ktorá komplexnú funkciu budíka so širokými možnosťami.

Naopak titul s dlhočizným názvom Last Day Survival-Zombie Shooting 24H Dark Dungeon (0,99 USD) pre Android je v podstate nezávislou hrou, v ktorej hlavným cieľom je prežiť.

5. júla: Na dnešný deň sa ponúka dočasne bezplatne napríklad aplikácia Fotosifter 2.6.0 (pôvodná cena 22,79 USD). Špecializuje sa na organizovanie/triedenie fotiek s možnosťou ich dodatočného retušovania na neprofesionálnej úrovni, vytvárania prezentácií (slideshow) či exportu/tlače.

Aj aplikácia Safety Photo+Video pre iOS systémy (pôvodná cena 1,99 USD) má veľa spoločného s fotkami. No tentoraz sa zameriava na ich ochranu. Ide v podstate o akýsi „trezor“ pre naše fotky aj videá s možnosťou ochrany prístupu k dátam heslom, resp. odtlačkom prsta.

Fury Snake (predtým 0,99 USD) pre systémy Android je naopak variáciou na legendárnu hru Had, ktorú asi dôverne pozná mnoho používateľov.

4. júla: Neaktuálny softvér v počítači môže neraz narobiť viacej škody ako úžitku. Aj preto sa môže hodiť dočasne bezplatný program iObit Software Updater Pro 3.1 (pôvodne 12,97 USD). Projekt sa špecializuje práve na automatizáciu úloh ohľadne kontroly a aktualizovania nášho softvéru na „vždy čerstvé“ vydanie.

Na víkend sa môžu hodiť aj bezplatné hry. Pre Androidy sa momentálne ponúka dočasne zadarmo titul Stone Of Souls (0,99 USD), ktorý sám seba propaguje ako akčný horor s RPG prvkami. Tak hor sa do preskúmavania temných koridorov či dungeonov.

Skôr naše strategické a taktické myslenie naopak využijeme pri momentálne bezplatnom titule 8bitWar: Necropolis (pôvodne 2,99 USD) pre platformu iOS od Apple.

3. júla: Obchod s hrami Epic Games Store pre tento týždeň ponúka k voľnému stiahnutiu logickú hru Hue s pôvodnou cenou 11,99 eura. Hoci titul zrejme nemusí osloviť každého, pre budúci týždeň sa črtá ešte lepšie zostavenie. Od 9. júla majú byť dostupné k voľnému získaniu tituly The Escapists 2, Lifeless Planet: Premier Edition a najmä Killing Floor 2. Dodajme, že Hue je dostupný zadarmo práve do 9. júla.

3. júla: Na dnešný deň sa ponúka dočasne bezplatne napríklad pomerne zaujímavá aplikácia Dr.Fone – Data Eraser (iOS) 10.3.10 (pôvodne 19,95 USD). Jej hlavnou úlohou je chrániť naše súkromie – odstraňuje kompletne naše dáta z iOS zariadení. Vrátane SMS správ, kontaktov, histórie hovorov či fotiek/videí.

Používateľov zariadení so systémom Android naopak môže potešiť akcia na športovú hru Beach Volleyball World Cup (pôvodne 6,22 USD), ktorej názov zrejme hovorí za všetko – plážovému volejbalu zdar!

2. júla: V rámci nasledujúcich hodín sa dá bezplatne získať program SoftOrbits Photo Retoucher 6.1 (pôvodná cena 49,99 USD). Špecializuje sa na odstraňovanie rôznych „neduhov“ z fotografií. Typicky ide o šum či „škrabance“.

Majitelia iOS zariadení zase môžu využiť dočasnú akciu na JustMergeIt: Combine Videos (pôvodne 0,99 USD). Mobilná appka sa špecializuje na spájanie videí či audio súborov s možnosťou ich ukladania či zdieľania.

Pre Androidy sa naopak ponúka aplikácia WOW Volume Manager (pôvodne 0,99 USD). Zaoberá sa správou a automatickým nastavovaním úrovne hlasitosti podľa jednotlivých aplikácií, ktoré máme nainštalované v zariadení.

2. júla: Písali sme, že v pozemnom digitálnom vysielaní (DVB-T) sú na celý mesiac bezplatne dostupné športové stanice. Ide o kanály Sport1 a Sport2. Akcia tak viac-menej kopíruje ponuku Skylinku. Ďalšie informácie nájdete v článku. KLIK >>>

2. júla: Hoci nejde o bezplatnú ponuku, potenciálne vieme ušetriť nejaké to euro. Známa služba Spotify aj na našom území začala ponúkať nový prémiový účet. Je určený pre dvoch používateľov, pričom je lacnejší ako účet Family. KLIK >>>

1. júla: Pre fanúšikov práce s video obsahom je tu zaujímavá ponuka na momentálne bezplatne dostupnú aplikáciu Tipard Video Converter 9.2.30 (pôvodne 38,25 USD). Ako už názov napovedá, aplikácia sa špecializuje na rôzne úlohy súvisiace s prevodmi video súborov do iných formátov – vrátane 4K Ultra HD obsahu.

Majiteľov iPhonov naopak môže potešiť voľne dostupná aplikácia PXL – mosaic art (1,99 USD) na jednoduché vytváranie mozaík a pre používateľov Androidov sa ponúka nevšedný zážitok v podobe špeciálnej 3D tapety približujúcej legendárnu (a svojho času nepotopiteľnú) loď Titanic. Osud parníka a jeho prvej plavby z roku 1912 je však asi všeobecne známy – Titanic 3D Pro live wallpaper (predtým 0,99 USD).

1. júla: Pripomíname aj, že Telekom po novom veľmi výrazne okliešťuje možnosť používania bezplatného Magio Go k TV. Bude ho možné využívať na jedinom zariadení.

Skylink zase na mesiac ponúka všetkým zákazníkom bezplatne športové stanice Sport1 HD a Sport2 HD. KLIK >>>

30. júna: Sony aj Microsoft prezradili voľné hry pre budúci mesiac, ktoré majú potešiť hráčov konzol. Sony v rámci PlayStation Plus ponúkne hneď tri tituly, medzi nimi Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration. Aj Microsoft láka svojou ponukou – napríklad pretekárskym titulom WRC 8 FIA World Rally Championship. KLIK >>>

30. júna: Na dnešný deň tu máme tipy na dvojicu zaujímavého (dočasne bezplatného) softvéru pre počítače. Zadarmo je momentálne možné získať balík systémových nástrojov Glary Utilities PRO 5.144 (pôvodne 39,95 USD). Ide o kompaktné all-in-one riešenie na prečistenie, spravovanie či optimalizovanie zariadení s operačným systémom Windows. Nástroje sa špeciálne zameriavajú aj na disky, ochranu súkromia či zálohovanie.

Zaujať by mohla aj akcia na Leawo PowerPoint to Video Pro 2.8.0.0 (pôvodná cena 69,95 USD). Ide o softvér, ktorý sa špecializuje na konverziu PowerPoint prezentácií do podoby video súborov.

Pre používateľov iOS je momentálne zadarmo HDPix – Wallpapers for You (pôvodne 3,99 USD) alias tapety pre plochu a pre Androidy sa ponúka napríklad strategická hra Defender Battle: Hero Kingdom Wars (0,99 USD).

Pripomíname aj náš prehľad nového prenosného softvéru, ktorý nevyžaduje inštaláciu. KLIK >>>

29. júna: Dnes by sme upriamili pozornosť na dočasne bezplatný program MSTech Easy Desktop Organizer (pôvodná cena 15 USD). Jej cieľom je urobiť poriadok na pracovnej ploche operačného systému, ktorá je neraz doslova zahltená rôznymi odkazmi na dokumenty, aplikácie či iné súbory. Zároveň ponúka práve rýchly prístup k obľúbeným, resp. často používaným položkám.

Dočasne zadarmo je však aj potenciálne zaujímavá akčná hra Dangerous zone. Ako bojovník sa ocitnete na neznámej planéte, ktorého jediným cieľom je prežiť všetky nástrahy. Hra funguje na systémoch Windows XP a vyšší.

Zároveň pripomíname aj výber nového softvéru v rámci rubriky Softvérový kútik. Spoločne s ním sme samostatne predstavili nástroj, ktorý pomerne jednoduchým spôsobom „vytiahne“ text nielen z dialógových boxov Windows. KLIK >>>

28. júna: Pre dnešný deň sa ponúka dočasne zadarmo zaujímavý program MSTech Image Resize Basic 1.9.7 (pôvodne 20 USD). Špecializuje sa na rôzne úlohy okolo hromadných úprav obrázkov či fotografií. Či už ide o zmenu rozmerov, kompresiu, rotovanie, premenovávanie alebo konverziu do iných formátov.

Pre používateľov Androidu sa momentálne ponúka bezplatne hra Railways (pôvodne 4,49 USD). Ide o kombináciu simulácie a stratégie s vlakmi a pasažiermi v hlavnej úlohe. Cieľom je previesť všetkých pasažierov, dynamicky meniť trate a navyše nespôsobiť žiadne nehody.

Aj pri momentálne bezplatnej hre House Paint 3D – Home Coloring (pôvodne 6,99 USD) pre iOS môžeme naplno prejaviť svoju kreativitu. Budeme „natierať“ fasády domov. Podľa štúdie majú navyše podobné hry pôsobiť antistresovo.

28. júna: Herný obchod Steam naplno rozbehol veľký výpredaj hier. Možno sa nejaká bude hodiť do zbierky aj práve vám. V článku sme priniesli tipy na vybrané zľavy. Napríklad sa dá za „rozumnejší peniaz“ získať Metro Exodus – Gold Edition, A Plague Tale: Innocence či Assassin's Creed Odyssey. KLIK >>>

26. júna: Dnes upriamujeme pozornosť na možnosť bezplatného získania hry Blood Island (pôvodne 0,99 USD). Ide o akčnú hru, ktorá sa konceptom „odvoláva“ na klasickú tituly žánru strieľačiek z pohľadu prvej osoby.

Pre platformu iOS sa dnes zadarmo ponúka napríklad Phone Drive: File Storage Sync (pôvodná cena 1,99 USD). Jeho úlohou je pomáhať pri správe našich dát uchovávaných lokálne, resp. v cloude, prehliadať obrázky PDF anj iné (MS Office, iWork, Text & HTML) dokumenty, prehrávať hudobné súbory a podobne. Rieši aj problematiku zdieľania súborov cez Bluetooth či Wi-Fi.

Používatelia systémov Android môžu naopak získať logickú hru Sudoku Ultimate (pôvodná cena 1,99 USD).

25. júna: Dnešná akcia by mala potešiť používateľov, ktorí častejšie upravujú svoje obrázky, resp. fotografie. Momentálne bezplatne dostupný DENOISE projects Standard (Win&Mac) s pôvodnou cenou 29 dolárov sa totiž špecializuje na odstraňovanie rôznych druhov šumu, resp. rušivých elementov z fotiek.

Majiteľov iPhonov či Apple Watch naopak môže potenciálne zaujať kolekcia arkádových hier Arcade Watch Games zadarmo (predtým 0,99 USD). Zahŕňa tituly ako Alley Ball, Boat Run, Rainbow Runner či Table Pong.

Naopak používateľov Androidov by mohla potešiť zľava na 212 Video Converter. Špecializuje sa na konverziu celého spektra video formátov ako AVI, FLV, MP4 či WMV. Taktiež si poradí s audio súbormi MP3. Pôvodná cena programu je 2,99 USD.

24. júna: Projekt UnHackMe pôvodne začínal ako menšia aplikácia či skôr nástroj na odstraňovanie rootkitov. Momentálne však už ide o pomerne komplexný program na celkové optimalizovanie systému, odstraňovanie nevyžiadaného softvéru či testovanie skratiek vo Windows. Ale samozrejme nezabúda ani na svoju pôvodnú činnosť, čiže odhaľovanie rootkitov. Verzia UnHackMe 11.80 je momentálne zadarmo, štandardne stojí 25 dolárov.

Pre iPhony či iPady sa zase ponúka zadarmo pomocník HaloPDF (pôvodná cena 0,99 USD), ktorý expresne dokáže previesť obrázky či fotografie do populárneho formátu digitálnych dokumentov – PDF.

Pre chvíle odreagovania sa naopak momentálne zadarmo ponúka logická hra Tic Tac Toe Jumbo Pro (pôvodne 0,99 USD). Je určená pre Androidy.

23. júna: Dnešný program Netscape to Outlook Transfer 5.4.0.5, ktorý sa dá získať zadarmo (predtým 19,95 USD), plní trochu nevšednú úlohu. Mal by sa totiž stať pomocníkom pre tých používateľov, ktorí potrebujú preniesť e-maily z dnes už „mŕtveho“ Netscape Mail do (nemŕtveho) Outlooku od Microsoftu. Podporuje Outlook 2019 a staršie.

Naopak Pedometer – GPS Tracker (pôvodná cena 2,99 USD) pre systémy Android by sa mohol stať užitočným pomocníkom pre aktívnych ľudí – napríklad pri túrach, dovolenkách alebo pri posilňovaní.

Pokiaľ skôr dávate prednosť prerábkam klasických hier, možno vás môže osloviť Infinity Tank Battle (pôvodná cena 4,99 USD) pre iOS. Odvoláva sa na populárnu hru ešte z čias 8-bitových konzol.

23. júna: Publikovali sme výber z nových prenosných aplikácií, ktoré môžete využívať zadarmo a nevyžadujú inštaláciu. Napríklad sme upozornili na aktualizované prehrávače médií alebo hru Battle for Wesnoth. KLIK >>>

22. júna: V rámci dnešnej akcie sa ponúka bez poplatku aplikácia PDF Eraser Pro 1.9.4.4 (pôvodne 29,95 USD) pre systémy Windows. Slúži na odstraňovanie textov, obrázkov či iných „nežiaducich“ objektov z PDF dokumentov. Ide o pomerne kompaktný program s veľkosťou 7,5 MB.

Pre používateľov iPhonov či iPadov sa ponúka akcia na hru Nimian Legends : BrightRidge HD (pôvodne 4,99 USD), v rámci ktorej môžeme objavovať otvorený fantasy svet.

Zaujať môže aj šikovná iOS aplikácia Color Wheel (pôvodne 1,99 USD), ktorá sa zameriava na rôzne úlohy súvisiace s farbami, resp. paletou farieb.

Naopak pre používateľov systému Android sa ponúka napríklad nevšedná závodná hra Race 3D (predtým 1,49 USD).

21. júna: Špecialista na konvertovanie PDF dokumentov do iných formátov (napríklad CSV, XML či HTML) je momentálne dostupný zadarmo. Zvláda aj prevody PDF na grafické súbory, extrahovať len vybrané stránky alebo čítať a spracovávať text naskenovaných dokumentov. Pôvodná cena PDF Multitool for Business 11.1 je pritom 19,99 USD.

Pre používateľov systému Android sa naopak môže hodiť akcia na komplexný prehrávač médií OPlayer (pôvodne 2,99 USD), ktorý si okrem širokého spektra video/audio formátov poradí aj so streamovaným obsahom (HTTP, FTP, SAMBA, RTP, RTSP či MMS), hardvérovou akceleráciou aj 4K videom.

Naopak z aplikácie SciCalc82 (0,99 USD) na nás dýchnu 80-te roky minulého storočia. Ide totiž o kalkulačku pre iOS platformu v štýle práve starých vedeckých kalkulačiek – aj s LCD displejom, zvukmi tlačidiel a podobne.

21. júna: V rámci ďalšieho vydania Softvérového kútika sme predstavili Tux Paint. Ide o grafický editor s veľmi upraveným používateľským prostredím. Chce osloviť najmä deti. Do aktuálneho výberu softvéru sme zaradili aj SMPlayer alebo napríklad NoxPlayer (emulátor Androidu s možnosťou zahrania si mobilných hier). KLIK >>>

20. júna: V súčasnosti sa dočasne zadarmo ponúka komplexný balík zameraný na optimalizovanie, čistenie či ochranu počítačov so systémom Windows. Štandardne pritom Advanced SystemCare Pro 13.5 stojí 19,99 USD.

Máme tu tiež tip na CPU Identifier Pro (pôvodne 9,49 USD), diagnostický nástroj pre mobilné telefóny či tablety so systémom Android. Zobrazí dôležité technické informácie o výbave nášho zariadenia.

Naopak dočasne bezplatný Borders for Instagram (0,99 USD) sa špecializuje na pridávanie okrajov pre fotky a videá, ktoré následne publikujeme na Instagrame. Táto akcia poteší používateľov iPhonov či iPadov.

19. júna: Exkluzívne sme priniesli informácie o „podpultovej“ akcii operátora O2, ktorý za 10 eur ponúka neobmedzený hlas, SMS aj solídny balík dát. Dostupnosť ponuky je však značne limitovaná, napríklad existujúci zákazníci nemajú žiadnu priamu možnosť, ako na paušál prejsť.

V samostatnom článku sme tiež písali, že Orange stále ponúka k predplatenke 10 GB za 10 eur. Ide o pokračujúci predaj predplateného programu Prima Dáta. Zároveň sme túto ponuku porovnali s konkurenciou.

18. júna: Pre fanúšikov starovekého Egypta a zároveň hernej série Assassin's Creed je pripravený voľný víkend zameraný na bezplatné vyskúšanie, resp. hranie titulu Assassin's Creed: Origins. Je však potrebné si vytvoriť účet na stránke Ubisoftu a stiahnuť si ich klienta Uplay. KLIK >>>

18. júna: Nasledovná aplikácia Apeaksoft Screen Recorder 1.3.6, ktorá sa momentálne dá získať zadarmo (predtým 47,96 USD), umožňuje zachytávať, resp. nahrávať audio či video obsah. Napríklad streamované videá, on-line mítingy či herné turnaje streamované on-line. Pozor však na autorské práva.

Pre používateľov Androidu je momentálne zlacnená z 0,59 eura (katalógová cena) hororová adventúra The House či potenciálne zaujímavý herný kúsok Sentinels of the Multiverse (pôvodná katalógová cena 7,49 eura).

Pre platformu iOS sa momentálne zlacňuje napríklad čítačka manga, resp. komiksov Manga Reader – Offline Reader (pôvodne 0,99 USD) či appka MusicPics (pôvodne 2,99 USD), ktorá pretvára naše obrázky či fotky na slajdy, resp. videá napríklad pre Instagram či TikTok. Aplikovať môžeme 39 efektov, pridať text či audio do výsledného videa.

17. júna: Publikovali sme ďalšiu nádielku voľne dostupných prenosných aplikácií (nevyžadujú inštaláciu). Do pozornosti dávame napríklad novú verziu prehliadača Chrome, kancelárskeho balíka LibreOffice či budovateľskú stratégiu OpenTTD. Ide v podstate o open source „klon“ pôvodnej hry Transport Tycoon Deluxe. KLIK >>>

17. júna: Štúdio CD Projekt RED dočasne rozdáva zadarmo RPG Zaklínač 3: Divoký Hon. Podmienkou však je, že hráč už musí vlastniť kópiu danej hry. Ak ste si povedzme kúpili titul v službe Steam, prípadne na konzole Xbox One alebo PlayStation 4, môžete sa uchádzať o ďalšiu kópiu hry v klientovi GOG Galaxy 2.0. Bez dodatočného poplatku tak získate predmetnú hru aj na novej platforme a môžete si ju napríklad spárovať so streamovacou službou GeForce Now. Ponuka trvá do 23. júna 13:00 hod. nášho času.

16. júna: Tentoraz tu máme niečo pre fanúšikov hier typu battle-royale. Novinka Ran: Lost Islands sa momentálne kuchtí vo forme beta verzie a vy môžete byť jej súčasťou. Stačí sa prihlásiť do beta testu na stránke hry a následne spustiť titul cez Steam. Voľné testovanie je však časovo obmedzené – len do pondelka. KLIK >>>

16. júna: Neporiadok v súboroch či priečinkoch na disku má napomôcť odstrániť nasledovný softvér WinExt Pro 9.0, ktorý je momentálne dostupný zadarmo, hoci pôvodne stojí 29,99 USD. Ide o softvér pre počítače s Windows.

Používateľov iPhonov by naopak mohla zaujať napríklad dočasne bezplatná (pôvodne 0,99 USD) hra Le Donut Run, ktorej pravidlá sú jednoduché. Jedno euro je možné momentálne ušetriť aj pri programe VTLMaker-Video To LivePhoto, ktorý konvertuje fotky do podoby VR obrázkov.

Pre Androidy sa ponúkajú momentálne bezplatne programy Pastebin Pro (na správu zachytených textov, poznámok) či zástupca klasických arkádových hier (ale v novom háve Galaxy Invader: Infinity Shooter. Oba programy stoja 0,99 USD (1,09 eura).

16. júna: Videoslužba HBO Go ponúka celé spektrum filmov aj seriálov, spravidla s lokálnym dabingom. Telekom pripomína, že stále môžeme využiť jeho akciu a aktivovať si službu na mesiac zadarmo. Čas máme do 21. júna. Zároveň však operátor rieši aj problém pri deaktivovaní služby. KLIK >>>

15. júna: Za vyskúšanie stojí špeciálna akcia na softvér Social Password Recovery Pro Personal 2020, pomocou ktorého je možné obnoviť zabudnuté heslá do rôznych sociálnych sietí. Podporuje prehliadače ako Chrome, Firefox, IE, Edge, Opera a Safari. Bežne stojí takmer 30 dolárov, teraz je ho možné získať zadarmo.

Majitelia iPhonov si môžu (dočasne) zadarmo stiahnuť hru Evertale či aplikácie Pin Points – Flight, Driving Distance Calculator alebo Find My Car – GPS Auto Parking Reminder & Tracker.

Používateľov Androidov by mohli byť zaujímavé napríklad aplikácie Photo Widget + pre obrázky/fotky či Volume Profiles, ktoré sú tiež dočasne zadarmo.

15. júna: Do pozornosti dávame prehľad zaujímavého a predovšetkým bezplatného softvéru. Nový Softvérový kútik zároveň predstavuje novú verziu webového prehliadača Vivaldi. Obsahuje aj komplexný modul pre poznámky na úrovni jednoduchšieho textového editora. KLIK >>>

13. júna: Obchod GOG v rámci svojho veľkého výpredaja rozdáva ďalšiu hru zadarmo. Tentoraz ide o akčný kúsok Hitman: Absolution. Ponuka je dostupná do pondelka 15. júna. KLIK >>>

12. júna: Humble Store rozdáva hru Snake Pass. Zadarmo je dostupná len dočasne, do nedele 14. júna, presnejšie do 19. hodiny večer. KLIK >>>

12. júna: Adobe vydal voľnú mobilnú appku Photoshop Camera. Upravuje fotografie pomocou rôznorodých filtrov. Podporuje iOS aj Android. KLIK >>>

12. júna: Televízia JOJ ponúkne obsah z futbalovej Fortuna ligy. Dostupný bude kompletne zadarmo v internetovej televízii Huste.TV a v aplikácii JOJ. KLIK >>>

11. júna: Epic Games Store si pripravil pre nasledujúce dni dve hry, ktoré je možné získať celkom zadarmo. Jednou z nich je Ark: Survival Evolved. Hra mixuje svet dinosaurov a sci-fi technológie. Ponuku dopĺňa aj kolekcia bojoviek značky Samurai Shodown. KLIK >>>

11. júna: Momentálne prebieha akcia na zaujímavý softvér Photo Stamp Remover 11.0, pomocou ktorého je možné odstraňovať rôzne „nežiaduce“ objekty z fotiek. Napríklad časové známky a podobne.

Pre iPhony by sme upozornili na softvér dostupný zadarmo, ako napríklad hry Fresh Reversi, Tiger Multiplayer – Siberia či Clan of Dogs.

Pre Androidy máme tipy na Multi-Screen Voice Calculator Pro, Word Search Premium či Folder Server – WiFi file Access.

10. júna: Telekom informoval, že ponechá klientom rýchlejší pevný internet o mesiac dlhšie. Ponuka tak platí aj počas júla. KLIK >>>

5. júna: EA začína napĺňať podmienky dohody, ktorá bola podpísaná vlani. Na Steam prináša prvú várku titulov, ďalšie budú pribúdať. Zároveň sa ponúkajú s veľkými zľavami. KLIK >>>

5. júna: Počas tohto víkendu je možné využiť bezplatné vyskúšanie takzvanej battle-royale hry PUBG. Zároveň sa titul ponúka aj vo výraznej zľave k zakúpeniu. KLIK >>>

5. júna: Antik zákazníkov informuje o možnosti zakúpiť si si set-top-box Nano aj spolu s ďalším zariadením bez navýšenia ceny. Má to však určitý háčik. KLIK >>>

5. júna: SledovanieTV ponúka v júni pre všetkých abonentov kanály AMC, Boomerang a Cartoon Network.

4. júna: Obchod s hrami Epic Games Store opakuje vlaňajšiu akciu a opäť zadarmo ponúka hru Overcooked. KLIK >>>

3. júna: Operátor UPC začal ponúkať balíček ruských televíznych staníc. Na jeden mesiac je voľne dostupný pre všetkých zákazníkov. KLIK >>>

2. júna: Skylink sprístupnil filmovú stanicu AMC na mesiac pre všetkých. Dostupná je v SD kvalite KLIK >>>

2. júna: V DVB-T je zadarmo dostupná hudobná stanica Senzi. Pre všetkých divákov, iba počas júna. KLIK >>>

1. júna: Telekom voľne ponúkne všetkým klientom prvú sériu seriálu Máša a medveď a 40 edukatívnych videí. KLIK >>>

30. mája: Klasická RPG hra Arx Fatalis sa dá získať úplne zadarmo. Na získanie hry sa však musíte najprv zaregistrovať na stránke bethesda.net. KLIK >>>

28. mája: Vojnová akcia a poctivé sci-fi. Aj v júni si konzoloví hráči vychutnajú nádielku bezplatných hier. KLIK >>>

29. mája: Orange prináša zadarmo päť detských staníc pre všetkých zákazníkov. O ich aktiváciu nie je potrebné žiadať. KLIK >>>

28. mája: Obchod Epic Games Store dočasne rozdáva zadarmo dve hry zo série Borderlands. The Handsome Collection obsahuje hry Borderlands 2 a Borderlands: The Pre-Sequel. KLIK >>>

24. mája: Dnes je tu niečo pre fanúšikov vesmírnych simulátorov. Titul Star Citizen sa dá zadarmo vyskúšať, stačí registrácia na stránke hry. KLIK >>>

21. mája: Herný obchod Epic Games Store prináša lahôdku pre milovníkov stratégií. Šiesty diel legendy Civilization môžete získať úplne zadarmo. KLIK >>>

16. mája: Na Epic Games Store práve prebieha veľký výpredaj hier. Ušetriť sa dajú nemalé čiastky, prinášame tipy na zaujímavé zľavy. KLIK >>>

16. mája: Náučný režim z hier Assassin’s Creed Origins a Odyssey je známy ako Discovery Tour. Najnovšie sa dá získať zadarmo. Ponúka možnosť objavovať svet starovekého Egypta a starovekého Grécka. KLIK >>>

15. mája: Tento víkend si fanúšikovia hier s tematikou boja o prežitie zrejme prídu na svoje. Počas nasledujúcich dní si môžeme zadarmo vyskúšať survival hru Conan Exiles. Hru si stačí stiahnuť cez Steam. KLIK >>>

14. mája: Epic Games Store odhalil názov svojej ďalšej hry, ktorú môžeme získať zadarmo. Dočkali sme sa veľkého prekvapenia. Obchod dočasne rozdáva fenomenálne GTA V. KLIK >>>

13. mája: Opetátor O2 o mesiac predĺžil neobmedzené dáta pre appky v Smart paušáloch. Zákazníci získajú neobmedzený balík dát pre zvolenú aplikáciu automaticky. KLIK >>>

8. mája: Na elektronickom hernom obchode Humble Bundle začal jarný výpredaj. V rámci neho ponúka stratégiu Ashes of the Singularity: Escalation dočasne celkom zadarmo. KLIK >>>

7. mája: Ak máte záujem si vyskúšať HBO Go naplno, máte možnosť napríklad pomocou akcie od Telekomu. Operátor ponúkne službu na mesiac zadarmo. Prinášame aj návod, ako si ho aktivovať. KLIK >>>

6. mája: Pomoc pre domácu kanceláriu v čase koronakrízy prichádza aj v podobe dočasného zrýchľovania optiky aj DSL internetu od Telekomu. Akcia platí do konca júna. KLIK >>>

5. mája: Operátor Skylink aktuálne prináša dva kanály na mesiac zadarmo. Sú dostupné pre všetkých zákazníkov. Ide o Minimax a Viasat Explore v SD kvalite. KLIK >>>

4. mája: Tesco mobile prináša zaujímavú akciu pre nové SIM karty. Pribaľuje k nim aj balík 1,47 GB dát zadarmo. KLIK >>>

3. mája: 4ka oznámila akciu, ktorá poteší potenciálnych záujemcov o jej Wi-Fi router s neobmedzenými dátami na mesiac zadarmo. Po novom klesla jeho cena o celú tretinu. KLIK >>>

1. mája: Akčná hra Mafia III patrí medzi legendy. Vydavateľstvo 2K Games prináša možnosť zadarmo si tento titul zahrať po dobu 7 dní – cez Steam. KLIK >>>

1. mája: Používatelia pozemného digitálneho vysielania DVB-T môžu počas mesiaca máj bezplatne sledovať detskú TV stanicu v češtine. Minimax je dostupný pre všetkých divákov. KLIK >>>

 Celý článok nájdete tu.