Filip Maxa

Očakávalo sa, že operátor môže sťažiť prechody z vlastnej siete. Neurobí to.

Pôvodný článok z 11:25 sme doplnili na vyznačenom mieste.

O2 spustilo značkového operátora Radosť, ktorého aj plne prevádzkuje. Nebolo však známe, či nebude komplikovať prenosy čísel z O2 do Radosti. Ponuka totiž môže zaujať viacerých záujemcov.

Stačí sa porovnať neobmedzený paušál O2 a Radosti. Kým hlavný operátor ponúka program s neobmedzenými volaniami, SMS, MMS a dátami za 40 eur, Radosť ho má za polovičnú cenu. Treba ale dodať, že u značkového operátora nezískate dotáciu na telefón a predplatné zvolenej služby v cene služby. Pri oboch programoch je rýchlosť na úrovni 10/10 Mbit/s. Po minutí 100 GB sa rýchlosť zníži na 2/1 Mbit/s.

Čítajte aj Štartuje Radosť: Paušály za 5 až 20 eur. Najvyšší je neobmedzený s rýchlosťou…

Žiadne obmedzenia nebudú

Aktivácia a objednávka SIM Radosti prebieha cez aplikáciu operátora. Zákazník si môže hneď zvoliť prenos čísla od konkurencie – teda z Orangeu, Telekomu či 4ky.

fotogaléria Operátora prevádzkuje O2. Preto aj prenos bude trvať kratšie, ak využívate služby tohto poskytovateľa. Zdroj: O2 a úprava redakcie

Radosť uvádza, že prenos je možné zrealizovať aj neskôr, položka je dostupná v nastaveniach ako „Prenos čísla“. „Ak sa rozhodneš pre prenos, zadáš číslo, ktoré si chceš na svoju aj našu Radosť preniesť. Potom sa už len párkrát vyspíš a číslo je prenesené. O priebehu ťa budeme informovať na hlavnej obrazovke appky,“ vysvetľuje Radosť.

Proces bežne trvá štyri pracovné dni. Neplatí to v prípade, ak si budete prenášať číslo z O2. „Keďže sme s O2 veľkí kamaráti, prenos nebude trvať 4 dni, ale iba chvíľu,“ potvrdzuje.

Keď vám teda príde SIM karta Radosti, stačí v appke požiadať o prenos z O2. Proces prebehne do niekoľkých minút.

Doplnené o 13:45: Takto rýchly prenos sa týka aj Tesco mobile kariet.

Čítajte aj Operátor Radosť: Objednávka SIM a appka už funguje. Celý proces trvá pár minút  Celý článok nájdete tu.