Martin Kováč

Novinka od Oppo však má zatiaľ len podobu patentu.

Pomerne pravidelne sa objavujú zaujímavé koncepty telefónov, hoci nie vždy sa pretavia aj do podoby reálnych produktov. Zaujímavý patent tentoraz pochádza od čínskej značky Oppo.

Ako upozorňujú Letsgodigital.org, Tigermobiles.com či GSMArena.com, patent popisuje smartfón nevšednej konštrukcie. V princípe pôjde o vysúvačku, avšak s rozšíriteľným (vysúvateľným) displejom.

Čítajte aj Číňania chystajú nový mobil, schová všetky foťáky

Ako by to malo vyzerať a fungovať v praxi, približujú dostupné obrázky. V základnom stave budeme mať k dispozícii pomerne kompaktný telefón so štvorcovým pôdorysom, ktorý si však v prípade potreby budeme môcť zväčšiť vysunutím displejovej časti.

fotogaléria Zdroj: Lets Go Digital / Oppo

Tým zariadenie v podstate pretvoríme na „plnohodnotný smartfón“, pokiaľ potrebujeme využiť plnú pracovnú plochu – napríklad pre internet, kancelársku prácu či multimédiá. Naopak v zloženom stave podľa nášho názoru môžeme napríklad prijímať hovory, textové správy či šikovne využívať telefón na mobilné platby.

Pohľad na návrh zadnej strany naznačuje, že výrobca počíta so stálou dostupnosťou modulu zadného fotoaparátu. Prednú selfie kameru nevidieť, tá sa zrejme nachádza pod displejom.

fotogaléria Zdroj: Lets Go Digital / Oppo

Koncept pôsobí zaujímavo, hoci v princípe nejde ani o absolútnu novinku. Napríklad čínske TCL pred časom prezentovalo taktiež telefón s vysúvateľnou konštrukciou. Rozdielna je však orientácia vysúvania pri oboch telefónoch: vertikálna vs. horizontálna.

 Celý článok nájdete tu.